10. kolejek – czas na zbiory. Opolscy snajperzy do raportu!

10. kolejek – czas na zbiory. Opolscy snajperzy do raportu!

Snajper numer jeden BS Leśnica 4. Ligi Opolskiej w środku, a po lewicy i prawicy dwaj reprezentanci klasy okręgowej. Co pięć kolejek sumujemy snajperskie dokonania dwóch najwyższych wojewódzkich poziomów. Oto kolejne.

 

Opolscy czwartoligowcy oraz “okręgowicze” rozegrali już 10. kolejek sezonu 2023/2024. Od naszej ostatniej inwentaryzacji, którą odnajdziecie na dole, w klasyfikacjach strzelców wyborowych zaszły pewne zmiany, choć trend pozostał niezmienny.

 

Chodzi oczywiście o wciąż trzymającego ciąg na bramę Jakuba Pieloka z IPRIME Bogacica. “Napadzior” lidera 4 ligi zgromadził już na swoim koncie 15 trafień i póki co, swobodnie leci po tytuł króla strzelców jesieni. Ile trzeba się nagimnastykować, żeby choć zaciągnąć się powietrzem z jego koszulki?

 

Taki na przykład Beniamin Glinka z PPO Piasta Strzelce Opolskie, który ewidentnie jest w gazie i w ostatnich dwóch meczach aż 5 razy umieszczał piłkę w siatce, do popularnego “Pieloczka” traci aż 5 goli. Pavlo Koval (Małapanew Ozimek), Maciej Pisula (Polonia Nysa) i Piotr Strzelecki (Ruch Zdzieszowice) golkipera drużyny przeciwnej pokonali “tylko” 8 razy.

 

klasyfikacja strzelecka w 4 lidze 

 

O tym, że Polonia Głubczyce “sadzi” jak na zawołanie, już w tym miejscu rozprawialiśmy. Spadkowicz z 4 ligi i wicelider tabeli grupy południowej także ma swojego “konia”. Nazywa się Robert Baryła (dawniej Mirga), który podobnie jak Pielok, do sędziowskich raportów w pozycji “gol” zapisał się 15 razy.

 

To nowy przodownik “dywizji I“, który o jedno “oczko” przegonił dalej bardzo skutecznego Wojciecha Ilasza z Czarnych Otmuchów. Szaleństwo Dawida Dulskiego i jego “szczęśliwa siódemka” w starciu z LZS-em Jędrzychów, wywindowała kapitana Skalnika Gracze na trzeci stopień podium.

 

klasyfikacja strzelecka klasa okręgowa grupa II

 

Bardzo ciekawie porobiło się grupie I. Ostatnia seria gier stała wyścigiem napastnika z pomocnikiem, meczem Polska – Ukraina, czyli korespondencyjnym starciem Patryka Wojtasika (Stegu Strat Jełowa) z Jarosławem Woloszynem (Stal Zawadzkie). Telepatyczne spotkanie zakończyło się rezultatem 3:4.

 

Wojtasik kolejkę przegrał, ale zachował fotel lidera statystyki z 14 “siatami”. Co ciekawe, Woloszyn już drugi raz “pyknął” 4 gole w meczu, a to dzieło, którego od startu sezonu nikt jeszcze z tych poziomów nie popełnił. Ma ich teraz 13 i poważnie naciska nowego ulubieńca Jełowej. Dawid Miroszka (Śląsk Łubniany), choć strzela piękne i czasami kluczowe gole, musi zadowolić się trzecim placem z liczbą 9.

 

klasyfikacja strzelecka klasa okręgowa grupa I

 

 

Kto “pakuje” najwięcej? Po 5. kolejce snajperzy wystąp!