405 minut zawodników Odry w reprezentacjach narodowych

405 minut zawodników Odry w reprezentacjach narodowych

Drużyna walczy o utrzymanie się w Fortuna 1. lidze, ale ma w swych szeregach etatowych kadrowiczów. Od piątku do poniedziałku grała reprezentacyjnie cała Europa. Biły się reprezentacje narodowe w ramach eliminacji mistrzostw Europy, walczyły reprezentacje młodzieżowe. 

 

W tym zacnym gronie, z orzełkiem na piersi, wystąpiło dwóch zawodników Odry Opole. Maksymilian Pingot wyszedł w podstawowym składzie młodzieżówki na mecz z Austrią (0:0), który 24 marca odbył się w tureckim Kundu i na placu gry spędził pełne 90 minut.

 

W tym samym miejscu, trzy dni później, w towarzyskich zawodach z Albanią, wygranych przez ekipa Michała Probierza 2:0, obrońca niebiesko-czerwonych zaprezentował się po przerwie, zmieniając Kasjana Lipkowskiego z KKS 1925 Kalisz. Oba mecze nie miały stawki i były zawodami towarzyskimi.

 

O punkty w Elite Leage, w pełny wymiarze czasowym, walczył już inny Maksymilian – Tkocz. Jego drużyna U-21, którą stroi Miłosz Stępiński, przegrała w Sosnowcu z Czechami 0:1.

 

W “swojej” reprezentacji kraju dwa spotkania rozegrał w tych samych terminach Artur Pikk. Chodzi rzecz jasna o pierwszą kadrę Estonii, która najpierw sparowała na wyjeździe z Węgrami (0:1), po czym podjechała do Austrii już na mecz eliminacyjny (1:2). Pikk wprawdzie opuścił plac gry, ale stało się to już w czasie doliczonym.

 

Odra już 1 kwietnia zmierzy się na Oleskiej z Górnikiem Łęczna. Druga drużyna, w której ostatnio bazuje Tkocz, pojedzie dzień później do Strzelec Opolskich. Tam w ramach zmagań czwartoligowców walczyć będzie z Piastem.