Adam Nocoń najlepszym trenerem w Fortuna 1. Lidze. To już drugi opolski akcent plebiscytu

Adam Nocoń najlepszym trenerem w Fortuna 1. Lidze. To już drugi opolski akcent plebiscytu

Od sezonu 2023/2024 trwa w Fortuna 1. Lidze trwa comiesięczny plebiscyt na trenera miesiąca. Wybierają go przedstawiciele klubów, czyli Pierwsza Liga Piłkarska oraz sponsor dedykowany nowemu przedsięwzięciu – firma INEA. Swoje głosy oddaje także partner telewizyjny rozgrywek – Polsat Sport.

 

Trenerem miesiąca września został coach Odry Opole Adam Nocoń. To drugi po Radosławie Belli “nasz człowiek”, który jako pierwszy w historii takie wyróżnienie odebrał. Pochodzący z Kędzierzyna-Koźla szkoleniowiec Miedzi Legnica, wyróżniony został za miesiąc lipiec/sierpień.

 

 

Nocoń prowadzi lidera zaplecza ekstraklasy, więc wynik głosowania nie może dziwić. Niebiesko czerwoni odnotowali znakomity miesiąc pod jego batutą. Z 12 do podniesienie punktów Galan i spółka przejęli 10. “Oderka” wygrała 3 z czterech spotkań (1:0 Arka Gdynia, 0:0 Lechia Gdańsk, 2:1 Miedź Legnica, 1:0 GKS Katowice) i straciła tylko 1 gola.

 

“Pierwszy po Bogu” na Oleskiej nominowany był wraz z Markiem Saganowskim (Wisła Płock) oraz Ireneuszem Mamrotem (Górnik Łęczna). Wynik drugiego w tej kampanii “referendum” nie pozostawił żadnych złudzeń. Nocoń otrzymał 14 głosów, wobec 6 i 1 konkurentów.

 

OKS powróci do grania 22 października, kiedy podejmie w Opolu Termalikę Bruk-Bet Nieciecza. W 1 lidze trwa przerwa spowodowana występami reprezentacji Polski. Po bezbramkowym remisie w Głogowie z Chrobrym, Odrę w październiku czeka jeszcze tylko wyjazdowa potyczka z Motorem Lublin.