Adam Sokołowski znów bierze wszystko. Mistrz Polski kibiców jest tylko jeden

Adam Sokołowski znów bierze wszystko. Mistrz Polski kibiców jest tylko jeden

W Dzierżoniowie odbyła się 46. edycja mistrzostw Polski kibiców sportowych, w której wzięło 24 uczestników z całego kraju. Znów klasą dla siebie był Adam Sokołowski z Kluczborka. Reprezentant Opolszczyzny w teście pisemnym odpowiedział na 93 z 95 pytań i zgarnął kolejny tytuł. 

 

To już 26 mistrzostwo Polski wywalczone przez Sokołowskiego! Pan Adam jest prawdziwym arcymistrzem XXI wieku, bowiem od 2001 do 2022 roku jest nieprzerwanie najlepszym. Doliczyć do tego należy zwycięstwa w latach – 1976, 1985 i 1986, kiedy konkursy organizowały TVP, “Sztandar Młodych” i “Tempo“.

 

Aktualnie zmagania prowadzi stowarzyszenie „Super Kibic – Mistrz Wiedzy, Dżentelmen Sportowych Aren”, kierowane przez prezesa Stanisława Sienkiewicza, autora kilku tysięcy pytań dla rywalizujących kibiców. W tym roku zawodnicy musieli przejść przez trzy konkursowe etapy.

 

Najpierw poszło 10 pytań dotyczących rywalizacji w 2022 roku oraz 15 pytań testowych. W drugiej części odpowiedzieć należało na 25 pytań w temacie 100-lecia polskiego boksu, a na końcu na 30 związanych z historią polskiego sportu. W dwóch ostatnich próbach kluczborski omnibus był bezbłędny! Wcześniej pomylił się tylko dwa razy i aż o 14 punktów wyprzedził drugiego na “mecie” Mirosława Prętkowskiego z Gostynia.

 

Sokołowski do Kluczborka przywiózł cały komplet pucharów. Oprócz tego najnowszego i głównego, za “majstra” 2023, do gabloty trafi ekstra trofeum za największą wiedzę na temat 100-lecia boksu i polskiego sportu oraz specjalna statuetka najlepszego w 20-leciu MPKS.