Aleksandra Witoś poza konkurencją w międzynarodowym turnieju. Na podium także Karina Loianich

Aleksandra Witoś poza konkurencją w międzynarodowym turnieju. Na podium także Karina Loianich

Aleksandra Witoś z LKS-u Orzeł Namysłów wygrała Turniej Nadziei Olimpijskich Państw Wyszehradzkich w Zapasach Kobiet. Impreza w międzynarodowej obsadzie odbyła się w Karlinie. Byl to także element rywalizacji w Pucharze Polski Juniorek do lat 20. 

 

Startowały w nim zawodniczki z Ukrainy, Słowacji, Francji i Danii. Podopieczna trenera Marcina Marcinkiewicza wygrała wszystkie swoje walki w kategorii wagowej do 59 kilogramów i pewnie sięgnęła po złoto.

 

Przypadku nie ma. Ola to brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorek z 2021 roku oraz piąta zawodniczka Mistrzostw Świata Juniorek z 2022 roku. Bezdyskusyjne i wysokie na punkty zwycięstwo w walce finałowej z rywalką z Ukrainy, przybliżyła zapaśniczkę się do pozyskania reprezentacyjnych nominacji na kolejne wielkie turnieje mistrzowskie – Europy i świata.

 

Namysłowianki stanęły także na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji drużynowej, wyprzedzając rówieśniczki z Ukrainy i Francji. Przyczyniła się do tego dobitnie Karina Loianich, która w grupie kadetek wywalczyła brąz, a która biła się w silnie obsadzonej kategorii wagowej do 61 kilogramów.

 

17-latka tym występem, praktycznie zapewniła sobie start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która będzie jednocześnie oficjalnymi mistrzostwami Polski dla tej grupy wiekowej.