Andrzej Moskal nowym trenerem Polonii Nysa

Andrzej Moskal nowym trenerem Polonii Nysa

W czterech ostatnich meczach sezonu, które zostały do końca rywalizacji w grupie III 3 ligi, Polonię Nysa poprowadzi Andrzej Moskal. Zastąpi on na trenerskiej ławie zwolnionego kilka godzin wcześniej Łukasza Czajkę.

 

38-letni szkoleniowiec, który urodził się w Namysłowie, jest doskonale znany na Opolszczyźnie. W latach 2016-2022 pracował w Agroplonie Głuszyna i Ruchu Zdzieszowice. Z tym pierwszym klubem wywalczył awans do trzeciej ligi. Teraz zajmował się koordynowaniem działań w Akademii Startu Namysłów.

 

Moskal ma także za sobą trenerski staż w Cracovii Kraków u boku Michała Probieża. Był też uczestnikiem kursu UEFA PRO, z którego jednak został skreślony.

 

 

Wszystko wydarzyło się podczas meczu w opolskiej czwartej lidze Po-Ra-Wie Większyce – Agroplon Głuszyna, w trakcie którego coach uderzył sędziego głównego. Na jak długo podpisano z nim umowę w Polonii klub nie podał.

 

W tym momencie drużyna zajmuje 14. miejsce w grupie III 3 ligi. Z uwagi na układ sił w eWinner 2. Lidze, nie gwarantuje ono utrzymania trzecioligowego poziomu. Jeśli Moskal takowe zapewni, pewnie zostanie z zespołem na następny sezon.