ASG Stanley Futsal Team Brzeg zbiera “pakę” i zna rozkład jazdy w 1 lidze

ASG Stanley Futsal Team Brzeg zbiera “pakę” i zna rozkład jazdy w 1 lidze

To był przepiękny koniec wakacji. W środku letniej kanikuły prezent w postaci możliwości zagrania barażów o awans do 1. Ligi Futsalu dostał ASG Stanley Futsal Team Brzeg. Ekipa Artura Adasika szansą swoją wykorzystała i w dwumeczu z BSF-em Busko Zdrój okazała się lepsza. 

 

Drużynę należało skleić niemalże na kolanie, ale poczynione ruchy kadrowe okazały się skuteczne. Wśród nowych nabytków mocnym punktem play-off-ów drugoligowców okazał się bramkarz, były reprezentant Polski, Rafał Krzyśka. To także trener Clearexu Chorzów z futsal ekstraklasy.

 

Do drużyny dołączyli byli gracze Dremana Futsal Opole Komprachcice – Kacper Opatowski oraz Damian Makowski. Ten ostatni powrócił niejako na brzeskie włości, bowiem w sezonie 2021/2022 występował w Gredarze. W kadrze jest także przebojowy Kacper Kędra i to także powrót do Brzegu, teraz z Leszna.

 

 

W zespole, który tak szaleńczo bił się o awans, znalazł się także Mateusz Suchodolski, prosto z Bongo Niemodlin. To właśnie rzut karny tego ostatniego (przy stanie 6:7) okazał się kluczowy dla wyniku meczu rewanżowego. Klub oficjalnie zaprezentował na razie tylko Kędrę, ale już zapowiedział wyświetlenie listy nowych nabytków.

 

 

W letniej dogrywce o Futsal 1. Ligę w barwach brzeskiej drużyny wystąpiło trzech z pięcioosobowego “klanu Gancarczyków” Janusz, Waldemar i Mateusz. Piłkarze to doskonale znani z trawiastych występów w Odrze Opole, aktualnie zawodnicy czwartoligowego Moto-Jelcza Oława.

 

 

 

Dla fanów świeżo upieczonego pierwszoligowca mamy jednak tłumiącą kadrę informację. Trener Zbigniew Smółka – tak, ten sam Smółka – który jest aktualnie szkoleniowcem oławian, pozwolił “Garnkom” tylko na wakacyjne harce na parkiecie. Teraz walczą już o punkty w 4 lidze dolnośląskiej, w której Moto-Jelcz jest wiceliderem i jest mało prawdopodobne, żeby na stałe znaleźli się w ferajnie Adasika.

 

 

ASG Stanley Futsal Team Brzeg zna już terminarz gier nowego sezonu. Beniaminek rywalizację rozpocznie 24 września, na wyjeździe z GKS-em Futsal Nowiny. Pierwszym przeciwnikiem w domu będzie czołowy zespół 1 ligi –  FC 2016 Siemianowice Śląskie. To spotkanie rozegrane zostanie w terminie 30 września – 1 października.

 

Na deser jeszcze jedna dobra wiadomość. Klub w swoich mediach społecznościowych poinformował o pozyskaniu do współpracy nowego sponsora, którym została spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. No, no!