Barażowa niedziela nr 1. Walczyli o “okręgówkę” i A-klasę

Barażowa niedziela nr 1. Walczyli o “okręgówkę” i A-klasę

W bardzo dobrej sytuacji przed meczem rewanżowym znaleźli się futboliści Rudatomu Kępa. Drużyna spod Opola w pierwszym spotykaniu barażowym o awans do opolskiej klasy okręgowej, zwyciężyła na wyjeździe Włókniarza Kietrz. 

 

Losy zawodów przyjezdni ułożyli sobie w niewiele ponad dwa kwadranse. Już w 14 minucie Piotra Kozakiewicza pokonał Szymon Kaczmarzyk. 120 sekund po tym z boiska wyleciał grający trener Łukasz Zapotoczny i miejscowi radzić sobie musieli w dziesięciu.

 

W 36 minucie stracili drugiego gola, kiedy do siatki kietrzan trafił Jakub Jaworski. Gospodarze mimo osłabienia, strat już więcej nie odnotowali, a nawet starali się złapać kontakt. W niedzielę się nie udało i swych szans szukać muszą za tydzień na Rudatomie.

 

Wcześniej drzwi do opolskiej “okręgówki” otworzyli sobie walkowerami Budowlani Strojec i LKS Rybna, gdyż ich mecze z Sudetami Burgrabice i Racaławią Racławice nie doszły do skutku.

 

W barażach walczyli także o promocję do A-klasy. Po pierwszym rozdaniu zdecydowanie bliżej wojewódzkiej “Serie A” są futboliści z Łąki Prudnickiej, Grodźca, Godkowa oraz Jełowej. Pasjonujący bój zwiastują drugie mecze w Widawce Lubskiej i Chmielowicach.

 

BARAŻ O AWANS DO KLASY OKRĘGOWEJ

GLKS Włókniarz Kietrz – Rudatom Kępa 0:2

 

BARAŻE O AWANS DO A-KLASY

Sokół Boguchwałów – LZS Łąka Prudnicka 0:3
KS Bodzanowice – LZS Widawka Lubska 1:1
LZS Kruszyna-Prędocin – SKS Chmielowice 2:2
LZS Grodziec – LZS Kamienica 3:0
LZS II Walce-Kromołów – Stegu Start II Jełowa 1:3
GKS Grodków – LZS Łężce 3:0