Będzie remont sztucznej nawierzchni w Centrum Sportu w Opolu

Będzie remont sztucznej nawierzchni w Centrum Sportu w Opolu

Urząd Miasta Opola dostanie pieniądze na modernizację boiska ze sztuczną trawą, które mieści się w Centrum Sportu w Opolu, przy ul. Wandy Rutkiewicz (dawniej Północna). Wymieniona ma zostać nawierzchnia placu gry oraz – nareszcie(!) – oświetlenie.

 

Na bardzo twardym i zużytym dziś syntetyku uprawianie futbolu do komfortowych nie należy. Oczywiście da się grać, ale niebiesko-czerwoni swoje mecze sparingowe ostatniego zimowego okresu przygotowawczego, woleli prowadzić na mięciutkiej “igielitowej” latorośli, jaką oferuje treningowy przybytek Zespołu Szkół Zawodowych przy ul. Hallera.

 

Zresztą, sztuczna nawierzchnia Centrum swoje lata już ma. Obiekt oddano do użytku w styczniu 2011 roku, więc łatwo policzyć, ile lat służył tamtejszy ćwiczebny plac. Warto dodać, że w piłkę nie grały na nim tylko drużyny “Oderki“. Z dobrodziejstw tej infrastruktury korzystała praktycznie cała piłkarska Opolszczyzna, i tak naprawdę przez cały rok.

 

O stanie świateł próżno dziś pisać i to wielka ulga, że można będzie liczyć na profesjonalne i co najważniejsze – mocne doświetlenie całego boiska. Wszystko dzięki środkom, które pozyskane zostały z “Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej”, których wyniki ogłosiło Ministerstwo Sportu, a które wspomóc mają proces szkolenia w akademiach, szkółkach oraz posłużyć szlifowaniu formy klubom ekstraklasy oraz Fortuna 1. ligi.

 

Miasto, które wraz z Odrą przygotowały dokumentację wykonawczą, mogą przeznaczyć na ten cel dokładnie 1.932.346 złotych. Oprócz prac w Centrum Sportu, pula i plan modernizacji obejmują taką samą wymianę nawierzchni na Orliku, który usytuowany jest przy ul. Bielskiej w Opolu. Ten ostatni kompleks powstał w 2009 roku.