“Boże Ciało” Miłosza Trojaka nazywa się Miriam

“Boże Ciało” Miłosza Trojaka nazywa się Miriam

Ach, gdyby Miłosz Trojak wybrał sobie za partnerkę na całe życie dziewczynę z Podkarpacia, bądź z Lubuskiego, ten teksy nigdy by się nie narodził. Zawodnik Odry Opole, mimo tego, że już w niej nie gra, to jego krew w opolskim pozostanie do końca dni.

 

Stało się tak, ponieważ Trojak zmienił stan cywilny i ożenił się z… kuzynką Tobiasza Weinzettela. Teraz powinna wyskoczyć cała lista dokonań jednego i drugiego, nawiązująca do serii powiązań z opolską piłką. “Tobiego” zna każdy, Trojaka też, szczególne wydział promocji Urzędu Miasta Opola. Nie o tym jednak jest ta krótka opowieść, a o miłości.

 

Przypomnijmy tylko. W tym drugim przypadku chodzi o noc nieżywych bożonarodzeniowych świecących banerów. Jeden z ich się wtedy nie uchował, ponieważ pomocnik Odry delikatnie go przestawił. Wszystko bijąc się w klatę wytłumaczył i nie wylali go z drużyny na zbity pysk. Było – minęło. Do okoliczności tych można wrócić czytając archiwalny już wywiad dla WESZŁO, gdyż temat jest od dawna zamknięty.

 

Czym był “Troju” dla Odry? Ano takim właśnie dobrze grzejącym ducha pitnym miodem. Gdyby nie jego ubytek do Korony Kielce przed startem ostatniego sezonu, swojej głowy na gilotynie trenerskich zmian nie położyłby trener Piotr Plewnia. Już sam TYTUŁ WYWIADU, który zamieściliśmy swego czasu na naszych łamach, rozwiewa wszelkie wątpliwości, i nic do tego w zasadzie dodawać nie trzeba.

 

Zawodnik na Oleską 51 zakontraktowany został wiosną 2019 roku i pozostał tam przez następne trzy lata. To właśnie wtedy poznał Weinzettela. – Ja ich po prostu zeswatałem. Wszystko wydarzyło się na jednej z naszych imprez rodzinnych. Miłosz przybył, spojrzeli na siebie… To była miłość od pierwszego wejrzenia – tak to widzi były golkiper “Oderki”, a dziś Małejpanwi Ozimek.

 

Wybranka Trojaka ma na imię Miriam i jest ojca Tobiasza brata córką, czyli kuzynką. Zaślubiny młodej pary odbyły się dokładnie tydzień temu. Państwo Trojakowie działają od czasu do czasu na Instagramie i tam upamiętnili swoje najszczęśliwsze w życiu chwile.

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Stanisław Skotnicki (@skotnicki.pro)

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Miriam Weinzettel (@miriamweinzettel)

 

Na klan Weinzettelów trzeba uważać, szczególnie będąc namaszczonym występami w niebiesko-czerwonych barwach. Następna kuzynka Tobiasza, Anna, owinęła wokół siebie kolejnego byłego OKS-iaka, Filipa Żągla, aktualnie gracza Polonii Bytom. W styczniu tego roku było już po kościele, lecz o tym może przy następnej okazji.