Czwartoligowcy po sezonie. W Oleśnie i Jełowej muszą czekać

Czwartoligowcy po sezonie. W Oleśnie i Jełowej muszą czekać

Takiej zależności nie było od lat. O końcowej liczbie spadkowiczów i obsadzie baraży o utrzymanie w opolskiej 4 lidze, zadecyduje mecz Lechia Zielona Góra – Warta Gorzów, w grupie III 3 ligi. Nieprawdopodobne, a jednak prawdziwe!

 

W ostatnią sobotę z trzecioligowym poziomem makroregionalnym pożegnała się Polonia Nysa, która wypchnęła do “okręgówki” Polonię Głubczyce. Jeśli Warta w derbach lubuskiego wywalczy choć punkt, do ligi wojewódzkiej zleci także Stal Brzeg. To spowoduje wyautowanie z “BS Leśnicy” Stegu Start Jełowa i konieczność barażowej dogrywki dla OKS-u Olesno 

 

Układów i układzików w ostatniej serii gier nie stwierdzono i spiskowe teorie dziejów, jakoby ktoś komuś coś “puścił”, nie znalazły odzwierciedlenie na boiskach. Łupnia dostały walczące o utrzymanie wymieniona już Polonia i Skalnik Gracze. Ta ostatnia ekipa może już sposobić się do baraży. Ładnie z faworytami powalczyli na wyjazdach Unia i Start, lecz ostatecznie z dołów wygrał tylko OKS.

 

Swój pożegnalny mecz w 4 lidze zremisował LZS Starowice. To dopiero druga tej wiosny strata punktów przez lidera rozgrywek i świeżo upieczonego trzecioligowego beniaminka. Co ciekawe, ekipie Jakuba Reila oczka urwał LZS Walce, który w trakcie rundy rewanżowej “rozdawał” zdobycze tym najbardziej potrzebującym, ale…

 

Załoga Łukasza Kabaszyna znalazła sposób na czub tabeli. Wygrała z Ruchem Zdzieszowice, MKS-em Gogolin oraz Małąpanwią Ozimek. Takiego bilansu z czołówką nie odnotował żaden z uczestników wiosennej batalii 2022/2023.

 

Tytuł króla strzelców powędruje tego lata do Piotra Strzeleckiego. Wręczy go – możemy już to napisać – nasz oficjalny partner, Alamanach Opolskie Piłki Nożnej. Napastnik “Zdzichów” rywali karcił 35 razy. Drugi w klasyfikacji, Adam Setla ze Starowic, uczynił to razy 30.

 

WYNIKI, TABELA, STATYSTYKI, STRZELCY