Dwa występy, dwa medale. Aleksandra Witoś i Patrycja Słomska na podiach mistrzostw Polski

Dwa występy, dwa medale. Aleksandra Witoś i Patrycja Słomska na podiach mistrzostw Polski

W Sieradzu odbyły się XXXI mistrzostwa Polski seniorek w zapasach kobiet. Orzeł Namysłów delegował na turniej dwie swoje zawodniczki. Obie podopieczne trenera Marcina Marcinkiewicza wróciły z medalami. 

 

–  Na sieradzkich matach mogliśmy pokusić się nawet o dwa złota, ale jak to w sporcie bywa, nie zawsze wszystko wychodzi tak jakby się chciało. „Nasze” zawodniczki minimalnych porażek 1 punktem technicznym doznały w decydujących o podziale medali pojedynkach. Trzeba także zaznaczyć, że “stanięcie” na podium w seniorskich mistrzostwach Polski, to zawsze niesamowite osiągniecie i przeogromny sukces – podsumował występ namysłowski klub.

 

Zatem – jeszcze juniorka – Aleksandra Witoś, wywalczyła srebrny medal w kategorii wagowej do 59 kilogramów. Na na trzecim stopniu podium stanęła debiutantka w brawach Orła, wracająca do startów po długiej kontuzji, Patrycja Słomska, która rywalizowała w kategorii do 72 kilogramów.

 

Dla Witoś był to drugi medal wywalczony w grupie seniorek w indywidualnych mistrzostwach Polski, a poprzedni brązowy. także w limicie do 59 kg.. zdobyła w 2021 roku w Rzeszowie. Słomska z kolei, do kolekcji włoży trzeci krążek z najważniejszych krajowych zmagań brąz z 2021 roku oraz srebro roku 2022 r. – także w kat. wag. do 72 kg.