Dwaj młodzi Lechici gotowi do Odry Opole

Dwaj młodzi Lechici gotowi do Odry Opole

Maksymilian Dyśko, dziennikarz Głosu Wielkopolskiego, poinformował na Twitterze o dwóch nowych zawodnikach, którzy trafić mają do Odry Opole. To ten sam redaktor, który jako pierwszy dał info o odejściu z Oleskiej 51 Maksymilina Pingota. 

 

 

Przekaz wydaje się więc z pierwszej ręki i znów dotyczy Lecha Poznań. Obaj gracze to 19-latkowie. Waliś jest obrońcą i występował do tej pory tylko w drużynie rezerw “Kolejorza”, w eWinner 2. Lidze.

 

Futbolista znalazł się w gronie powołanych do reprezentacji Polski do lat 2o Miłosza Stępińskiego i w listopadzie 2022 roku zadebiutował z orzełkiem na piersi. Piłkarz zagrał już pełne zawody w pierwszym tego lata meczu kontrolnym niebiesko-czerwonych z Widzewem Łódź.

 

Antczak to napastnik, ale może też zagrać w pomocy. W jego CV widnieje również wątek “narodowej”. Lechita jest reprezentantem Polski kadry U-19 Michała Brosza i ma za sobą zakończone kilka dni temu zgrupowanie biało-czerwonych w Opalenicy. Na mistrzostwa Europy na Malcie się jednak nie załapał. To także aktualny mistrz Polski juniorów z Lechem.

 

Podobnie jak Waliś, był podstawowym zawodnikiem Lecha II, ale… 12 lutego 2022 roku, w wieku 17 lat, zadebiutował w PKO Ekstraklasie, przeciwko Bruk-Bet Termalice Nieciecza. 6 maja, już tego roku, wszedł na plac gry elity po raz drugi, w końcówce starcie poznaniaków z Cracovią Kraków.

 

Jak poinformował Lech, Walisiowi kontrakt skończy się z końcem czerwca i nie zostanie przedłużony. Antczakowi umowa wygasa dopiero 31 grudnia 2024 roku.