Dwie kolejne “Wilczyce” opuściły watahę, ale jest i nowa

Dwie kolejne “Wilczyce” opuściły watahę, ale jest i nowa

Zapowiadanych zmian kadrowych w Uni Opole ciąg dalszy… W nowym sezonie barw opolskiego klubu nie będą już reprezentowały Anastazja Kraiduba oraz Gabriela Makarowska-Kulej. Do kadry “Wilczyc z Opola” dołączyła z kolei Natalia Sławińska. 

 

Dla tej ostatniej siatkarki występy w Tauron Lidze będą sportowym progresem. Przyjmująca w ostatniej edycji rozgrywkowej walczyła bowiem w barwach pierwszoligowych Karpat Krosno, które rywalizację zakończyły na ósmym miejscu.

 

 

Po roku współpracy z klubem pożegnała już Anastazja Kraiduba. To zawodniczka, która w sezonie 2020/2021 została MVP i najlepszą atakująca ligi ukraińskiej. Teraz obrała kierunek włoski i zagra dla Bisonete Volley Firenze.

 

Wataha długo będzie łkała po Gabrieli Makarowskiej-Kulej. Występująca na pozycji rozgrywającej była jednym z podstawowych elementów układanki Nicoli Vettoriego. Z Uni szła ramię w ramię i cztery sezony jak z bicza strzeliły.

 

Najpierw było wicemistrzostwo 1 ligi, rok później awans oraz dwa sezony w elicie. Poziomu rozgrywkowego pani Gabriela nie zmieni. Na zawodniczkę czeka już i ręce zaciera Stephane Antiga. Kontrakt z klubem wicemistrzyń Polski DeveloPres Rzeszów nie został jeszcze potwierdzony, ale wszystko wskazuje, że to tylko kwestia czasu.

 

 

Więcej o ruchach kadrowych w Uni Opole.

 

Katarzyna Połeć, była reprezentantka Polski, jest już “Wilczycą”

 

Gorący czas w Uni Opole. Są kontrakty i rozstania