Dwóch młodzianów Odry Opole przeszło na zawodowstwo

Dwóch młodzianów Odry Opole przeszło na zawodowstwo

Odra Opole poinformowała o dwóch nowych profesjonalnych kontraktach zawodniczych. Podpisali je dwaj młodzi piłkarze Akademii klubu, którzy reprezentują drużynę U-19. Tę samą, która już za kilkadziesiąt godzin rozpocznie pierwszy w historii klubu sezon w Centralnej Lidze Juniorów. 

 

Za zawodowców uważać się już mogą 18-latkowie, Kacper Buniak i Jan Dębski. Pierwszy jest wychowankiem Rodła Opole i gra w ataku, kreując klasyczną “9”. Drugi to rozgrywający, boiskowa “6”, a na Oleską 51 pozyskany został z OKS-u Olesno. Obaj młodzi futboliści umowę z klubem zawarli na dwa lata.

 

 

 

Czym jest ów profesjonalny kontrakt? Definicję tę jasno precyzują przepisy Polskiego Związku Piłki Nożnej. Najważniejszą cechą takiej umowy jest ustalenie w nim wynagrodzenia zawodnika, które powinno obejmować cały okres obowiązywania umowy, określając wysokość wypłacanych piłkarzowi apanaży osobno za każdy sezon.

 

Wytyczne piłkarskiej centrali regulują także zasady współpracy futbolisty z klubem, określają formę zatrudnienia oraz przewidują zasady skracania oraz przedłużania kontraktów. Profesjonalny kontrakt nie może być zawarty na okres dłuższy niż 5 lat.