Gorący czas w Uni Opole. Są kontrakty i rozstania

Gorący czas w Uni Opole. Są kontrakty i rozstania

Trwa inwentaryzacja kadry w Uni Opole. 25 maja klub poinformował o przedłużeniu współpracy z Adrianą Adamek. Dla libero opolskich siatkarek zbliżający się sezon będzie już czwartym z rzędu w barwach “Wilczyc”.

 

Pani Ada wraz z drużyną wywalczyła awans do Tauron Ligi w maju 2021 roku i współpraca ma się w najlepsze. Trzeba przypomnieć, że Adamek w roku 2016 zadebiutowała w reprezentacji Polski, w spotkaniu z Albanią w ramach Ligi Europejskiej.

 

W roku 2015 została najlepszą przyjmującą turnieju finałowego Mistrzostw Polski kadetek, zaś w roku 2021, najlepszą libero 1. Ligi Kobiet. Była także dwa razy z rzędu mistrzynią Polski juniorek z Legionovią Legionowo, w latach 2026-2017. Do Opola przybyła z BKS-u Bostik Bielsko-Biała.

 

Z klubem pożegnała się już Lana Conceicao. Brazylijska przyjmująca w Opole zameldowała się w sierpniu ubiegłego roku. To druga po Vivian Pellegrino zawodniczka z zagranicy, która tej wiosny zdjęła pomarańczowo-czarne barwy. Jej siatkarskie CV jest bardzo bogate, dlatego na jej pożegnanie odsyłamy do stosownej strony Wikipedii.

 

W nowym sezonie na opolskim parkiecie nie zobaczymy Izabeli Bałuckiej. Środkowa do “watahy” dołączyła w styczniu tego roku, na drugą część rozgrywek. Comeback po paskudnej kontuzji kolana nie okazał się udany. Siatkarka grała niewiele i odbudowywać formę będzie już w innym miejscu.

 

Zmiany dotknęły także sztab szkoleniowy Uni. Z Nicolą Vettorim, który zostaje z drużyna na następną kampanię w elicie, nie będą już pracować Grek Akis Efstathopoulos i Argentyńczyk Nicolas Ruiz. Pierwszy jako asystent był prawą ręką Vettoriego, drugi odpowiadał za motorykę drużyny.

 

Kiedy składaliśmy tekst “do druku”, Facebook Uni zaanonsował i ostatecznie potwierdził przedłużenie umowy z Polą Janicką. Ten ruch dziwić nie może.

 

Rozgrywająca to jedna z ostatnich nabytków Uni. Kadrę zasiliła latem ubiegłego roku, a jej dobre występy docenił trener reprezentacji Polski do lat 21, Jakub Głuszak, który powołał zawodniczkę na czerwcowe zgrupowanie biało-czerwonych w Szczyrku.

 

Ciąg dalszy powinien nastąpić…