Gwardia Opole ma licencję i wraca do fazy play-off

Gwardia Opole ma licencję i wraca do fazy play-off

Letni meldunek z obozu Gwardii Opole zacząć należy od odnotowanie faktu, iż nasz reprezentant PGNiG Superligi otrzymał licencję na występy w sezonie 2023/2024.

 

 

Gwardia znalazła się w gronie 14 klubów, które uprawniający glejt otrzymała za pierwszym podejściem i nie obejmą ją żadne środki nadzorcze. To nie jedyne decyzje podjęte przez organizatora rozgrywek najwyższego w kraju szczebla piłki ręcznej.

 

Nowy wyścig po mistrzostwo Polski powróci do starych zasad. Po zakończeniu fazy zasadniczej, która odbędzie się na dotychczasowych zasadach, osiem najlepszych drużyn walczyć będzie w play-offach. Oznacza to, że znacznie zwiększy się liczba meczów – ze 182 do 217-225!

 

Co ciekawe, wszystkie zawody ligowe rozgrywane będą na teraflexie. To rodzaj specjalnej podłogi elastycznej, która do tej port rozkładana była wyłącznie dla potrzeb transmisji telewizyjnych. Informacja o powrocie fazy play-off przywraca wspomnienia…

 

Dzięki takiemu układowi rozgrywek “Gwardziści” osiągali swoje największe sukcesy. Był nim bez wątpienia brązowy medal wywalczony w 2019 roku, po decydującym spotkaniu z MMTS-rm Kwidzyn. To właśnie wtedy – w play-offach – “Gang Kuptela” ograł Vive Kielce 32:31. W rewanżu poległ, ale stanął na trzecim stopniu podium mistrzostw Polski.