Historyczny sukces Janka Chłodnickiego w Tennis Europe U-16

Historyczny sukces Janka Chłodnickiego w Tennis Europe U-16

Janek Chłodnicki to częsty gość na naszych łamach, a powód jest zawsze taki sam. Następca Wojciecha Fibaka czy Huberta Hurkacza cyklicznie odnosi sukcesy. Tym razem wszystko wydarzyło się w Aizkraukle na Łotwie.

 

Odbywały się tam tenisowe zawody z cyklu Tennis Europe U-16. W turnieju chłopców brało udział 39 zawodników z 9 krajów. Przeciwnikiem Janka w finale był o rok starszy Rosjanin. Opolanin wygrał w dwóch setach – 6:3 i 6:2. To jego pierwsze zwycięstwo na takiej imprezie w grze singlowej.

 

 

Pochodzący z Opola młody tenisista w zeszłym roku wygrał ten sam turniej, tyle że w grze podwójnej, w parze z Jankiem Kluczyńskim z Warszawy. Przypomnijmy, że także w deblu, i również na Tennis Europe U-16, granym w Norwegii, Chłodnicki w styczniu br. triumfował  z Emanuelem Ivanisevičem, synem Gorana.

 

W tym roku w Aizkraukle osiągnął również finał gry podwójnej, a wystartował w parze z Litwinem, Deividasem Bandzeviciusem. Złota nie udało się jednak obronić, choć to i tak wielkie,  podwójne przecież osiągnięcie, z miejscami na podium w obu rywalizacjach.