iPrime Bogacica dalej taranem do czwartej ligi. To ścisły top wszystkich polskich “okręgówek”

iPrime Bogacica dalej taranem do czwartej ligi. To ścisły top wszystkich polskich “okręgówek”

Mówisz I grupa opolskiej klasy okręgowej – myślisz iPrime Bogacica. Przed rokiem się nie udało, bowiem najlepszy sezon w historii klubu odnotował Stegu Start Jełowa, ale teraz – iPrime, i długo, długo nic…

 

Być może nikt tego nie analizował, ale drużyna prowadzona przez Michała Bułę, na szczyt tabeli wskoczyła dopiero w czwartej kolejce, kiedy rywale zaczęli się przewracać, to znaczy tracić punkty. Bogadziczanie do teraz nie dali sobie wyrwać nić i od tamtego czasu są niekwestionowanym numerem jeden.

 

Po dwóch kolejkach wiosennej rundy rewanżowej ich przewaga nad drugą w tabeli Polonią Karłowice urosła do jedenastu punktów. No, ale skoro wicelider “moczy” u siebie remis ze Startem Namysłów, a lider gromi na wyjeździe 5:0 LZS Mechnice?

 

Gola Bogacicy też bardzo ciężko wbić. Do tej pory udało się to tylko siedmiu zespołem z liczby pozostałych piętnastu uczestników rozgrywek. W tym na tegoroczną inaugurację TOR-owi Dobrzeń Wielki (przegrał 1:3), który jest jedynym zespołem, który dokonał tego w obu rundach.

 

Jak wyglądają te dokonania na tle innych “okręgóweczek” w Polsce? Ano doskonale. Opolskiemu liderowi równać się może tylko reprezentant II grupy z zachodniopomorskiego. Odra Chojna, gdyż o niej mowa, także od początku sezonu punktów nie straciła i dysponuje świetnym bilansem bramkowym 67-10.

 

Drużyna z Bogacicy i tę statystykę wygrywa (75-10), ale do dziś rozegrała meczów 17, a Odra 15. Tylko dlatego nie pokusimy się o wskazanie aktualnego okręgowego “mistrza” w Polsce. Na tym szczeblu piłkarskim w kraju, kompletem “oczek” dysponuje jeszcze Węgrzcanka Węgrzce Wielkie.

 

W tym przypadku musimy udać się do Małopolski i dywizji nr 3 Kraków. W tej grupie bije się tylko trzynaście zespołów, więc szansa na “wtopę” była tam proporcjonalnie mniejsza.

 

Wracając na nasze wojewódzkie poletko, to pytanie na tę chwilę brzmi: nie – czy, a kiedy iPrime Bogacica otworzy korki od szampanów i obleje awans do czwartej ligi? No i jeszcze jedna kwestia. Czy ktoś w ogóle zdoła utrącić im choć jeden punkt?

 

->TABELA