Jak w tropikach. Sparing z Ruchem zakończył letnie granie Odry

Jak w tropikach. Sparing z Ruchem zakończył letnie granie Odry

Kiedy obie drużyny zameldowały się na placu gry, termometry przy Oleskiej 51 wskazywały nieco ponad 33 stopnie Celsjusza. Na niebie próżno szukać było najmniejszej chmurki. Mimo tych ekstremalnych warunków pogodowych Odra Opole i Ruch Chorzów dosyć żwawo weszły w mecz.

 

Rywal, który po 7 latach powrócił do polskiej ekstraklasy, bardzo szybko nadarzające się okazje zamienił na gole i w 13 minucie prowadził już 2:0. Najpierw z wybiciem piłki zwlekał Artur Haluch, ta dostała się pod nogi Daniela Szczepana, którego sfaulował Wojciech Kamiński. Jedenastkę pewnie wykorzystał sam poszkodowany.

 

Następna akcja ofensywna gości także zakończyła się bramką. Do dośrodkowania z prawej strony Kacpra Michalskiego pięknie złożył się najniższy na boisku Tomasz Swędrowski i głową wpakował futbolówkę do siatki. Tak, to ten sam zawodnik, który wraz z Rafałem Niziołkiem występował w barwach MKS-u Kluczbork.

 

Na tym harce ekipy Jarosława Skrobacza jakby ucichły i następne minuty należały już do niebiesko-czerwonych. Jeszcze przed przerwą OKS wypracował sobie trzy znakomite sytuacje, które mogły z powodzeniem odrobić straty.

 

Zabrakło niewiele, bowiem główka Macieja Makuszewskiego zatrzymała się na słupku, zaś przymiarka Niziołka wylądowała na poprzeczce. W międzyczasie strzał popularnego “Makiego” defensywa “Niebieskich” chwyciła tuż przed bramkową linią.

 

Po zmianie stron zawody ewidentnie siadły, lecz w tych okolicznościach przyrody, trudno mieć za to do kogokolwiek pretensje. Był to ostatni test-mecz OKS-u w ramach letniego okresu przygotowawczego. Załoga Adama Noconia już 24 lipca, wyjazdowym starciem ze Stalą Rzeszów, zainauguruje nową kampanię w Fortuna 1. Lidze.

 

Odra Opole – Ruch Chorzów 0:2 (0:2)

Bramki: Daniel Szczepan 6 (k), Tomasz Swędrowski 13

 

Odra: Artur Haluch – Piotr Żemło, Rafał Niziołek (70, zawodnik testowany), Jakub Antczak (60, Michał Surzyn), Wojciech Kamiński, Maciej Makuszewski, Dawid Czapliński (46, Michał Bednarski), Mateusz Spychała, Jakub Szrek (46, Artur Pikk), Mateusz Kamiński, Borja Galán (75, Adrian Purzycki)

 

Ruch: Michał Buchalik (67, Marcel Potoczny) – Kacper Michalski, Przemysław Szur, Paweł Baranowski, Mateusz Bartolewski (67, Łukasz Moneta – Dominik Steczyk (67, Artur Pląskowski), Szymon Szymański, Tomasz Swędrowski, Filip Starzyński (56, Tomasz Foszmańczyk), Dawid Barnowski (56, Kacper Skwierczyński) – Daniel Szczepan (56, Michał Feliks)

 

Odra Opole – Ruch Chorzów