Jedna decyzja ustawiła mecz. Juniorzy Odry Opole nie musieli ulec Pogoni Szczecin

Jedna decyzja ustawiła mecz. Juniorzy Odry Opole nie musieli ulec Pogoni Szczecin

Wynik 0:3 na pierwszy rzut oka wygląda nie najlepiej, ale rezultat meczu nie zawsze jest odzwierciedleniem tego, co działo się na placu gry. Juniorzy Odry Opole wszystkie gole z Pogonią Szczecin stracili zanim upłynęły dwa kwadranse, lecz wcale tak nie musiało być.  

 

Przyjezdni na prowadzenie wyszli już w 6 minucie, kiedy ładną akcję całego zespołu, sfinalizował strzałem po ziemi Patryk Paryzek. Niebiesko-czerwoni zakasali rękawy i powolutku zaczęli łapać właściwy rytm. Do feralnej 19 minuty…

 

To właśnie wtedy wydarzyła się brzemienna dla całego widowiska w skutkach sytuacja. W polu karnym, w trakcie dośrodkowania, przewrócony został Gracjan Sanecki. Kiedy wydawało się, że wskazanie na “wapno” nie podlega jakiejkolwiek wątpliwości, sędzia nie zareagował i puścił grę.

 

“Karniaka” jednak odgwizdał, kilka sekund później, tyle, że w drugą stronę, gdyż szczecinianie wykorzystując moment dekoncentracji opolan wyszli z błyskawiczną kontrą. Te kilka sekund wywołało w naszym obozie szał oburzenia.

 

Prowadzący zawody, którym w sobotni południk był Dominik Panek z Lublińca, usłyszał za swoje wyczyny kilka bardzo cierpkich słów. Trener “Oderki” Andrzej Polak zapłacił za to usunięciem z areny, gdyż za chwilę ujrzał czerwony kartonik i musiał dowodzić ekipą porozumiewając się zza piłko-chwytów. Szkoleniowca czekają teraz co najmniej dwa mecze pauzy.

 

Paryzek z 11 metrów pewnie pokonał Adama Wójcika, a 4 minuty po tym, kiedy w głowach gospodarzy jeszcze gotowała się krew, skompletował hat-tricka. Było praktycznie po meczu. Po zmianie stron, zadowoleni z takiego obrotu sprawy przyjezdni na tyle utrudniali naszym poczynania, że wynik już się nie zmienił.

 

Po 9. kolejce Centralnej Ligi Juniorów Odra plasuje się na miejscu 13. czyli pierwszym pod kreską. Różnice w dolnych rejonach tabeli nie są jednak wielkie, dlatego każdy punkt może tę sytuację zmienić.  Czy uda wyszarpać się coś w Zabrzu z Górnikiem? To spotkanie już 15 października.

 

CLJ U-19: Odra Opole – Pogoń Szczecin 0:3 (0:3)

Bramki: Patryk Paryzek 6, 19 (k), 23

 

Tabela, wyniki

 

U19: Odra Opole – Pogoń Szczecin