Juniorski pech Odry Opole. Zagłębie Lubin bez gola, ale z wygraną przy Oleskiej 51

Juniorski pech Odry Opole. Zagłębie Lubin bez gola, ale z wygraną przy Oleskiej 51

Juniorzy Odry Opole w 5. kolejce Centralnej Ligi Juniorów podejmowali Zagłębie Lubin. Z uwagi na pauzę naszego pierwszoligowca oraz zajęte dla rezerw Centrum Sportu, mecz rozegrany został przy Oleskiej 51.

 

Goście w ostatnią sobotę gola nie strzelili, ale spotkanie wygrali i objęli prowadzenie w tabeli rozgrywek U-19. Młodzieżowe zawody miały generalnie trochę niespotykany przebieg. Zanim upłynęło 60 sekund, piłkę do własnej siatki skierował pechowo Paweł Krysiak.

 

Tak stoi we meczowym sprawozdaniu, więc dodamy tylko, że na bramkę opolan w sporym zamieszaniu strzelał ostatni Bartłomiej Wandachowicz. Rozpoczęła się pogoń niebiesko-czerwonych za ekspresową stratą. Przyjezdni często uciekali się do gry faul. W całym spotkaniu “Zagłębiacy” zobaczyli siedem żółtych kartoników, a od 55 minuty radzić musieli sobie w dziesięciu. Drugie “żółtko” ujrzał bowiem Oskar Droździk.

 

Niestety, gospodarze mimo wielu prób nie zdołali pokonać dobrze spisującego się miedzy słupkami, wychowanka MKS-u Gogolin i… byłego zawodnika Odry, 16-letniego Adama Matyska. Swoje niezłe okazje mieli miedzy innymi poprzez uderzenia z dystansu Gracjan Sanecki i wprowadzony na zmianę Konrad Kasprzyk. Był też problematyczny i niedoszły rzut karny na Oskarze Zwadzie. W końcówce i naszym lekko puściły nerwy. W ostatnim kwadransie napominani byli bowiem czterokrotnie.

 

– Był to bardzo fajny mecz na odbudowę drużyny po naszym nieudanym występie w Gdyni z Arką (0:3). Z mocnym przeciwnikiem, który będzie walczył o mistrzostwo Polski, drużyną która dostała posiłki z pauzujących rezerw z 2 ligi. Potrafiliśmy zdominować rywala i za to należą się chłopakom duże brawa. Na pewno zabrakło nam też trochę szczęścia, ale mimo przegranej, jestem zadowolony z postawy zespołu – podsumował występ swych podopiecznych trener Andrzej Polak.

 

 

 

OKS w klasyfikacji osunął się na miejsce 13. To pierwsza pozycja pod kreską, ale zależna także od rezultatu meczu Cracovia – Polonia Warszawa, które z tej kolejki przełożono na 20 września. Już 16 września starszaki “Oderki” przetransportują się do Kielc na mecz z Koroną.