Karol Borys zagra na mistrzostwach świata

Karol Borys zagra na mistrzostwach świata

To jest naprawdę wielka sprawa. Karol Borys, wychowanek Czarnych Otmuchów, pojedzie z reprezentacją Polski do lat 17 na mistrzostwa świata. Turniej miał odbyć się na przełomie listopada i grudnia w Peru, ale po rezygnacji tego kraju z organizacji imprezy, jego miejsce nie jest jeszcze znane.  

 

Stało się tak po zwycięskim meczu ćwierćfinałowym mistrzostw Europy U-17, w którym Polacy pokonali Serbię 3:2 i znaleźli się w najlepszej czwórce Starego Kontynentu. Uzyskali przez to bezpośrednią przepustkę na FIFA U-17 World Cup 2023.

 

Borys z Serbami zagrał 71 minut, a zmianę dał mu Igor Brzyski z Lecha Poznań. Wcześniej na Węgrzech biało-czerwoni już po dwóch meczach grupowych zapewnili sobie awans. Po sobotniej wygranej znaleźli się w doborowym towarzystwie. W półfinale zmierzą się z Niemcami, zaś drugą parę 1/2 tworzą Hiszpania i Francja.

 

Borys strzelił po bramce w zwycięskich starciach z Irlandią (5:1) oraz z gospodarzami imprezy (5:3). Pomocnik Ślaska Wrocław wystąpił jak do tej pory we wszystkich spotkaniach ekipy prowadzonej przez Marcina Włodarskiego. W wymienionych wyżej spotkaniach wyszedł w podstawowej jedenastce. Przeciwko Walii (0:3), na placu gry zameldował się po przerwie.

 

Trzeba dodać, że narodowa U-17 w światowym czempionacie brała udział po raz ostatni w 1999 roku. Zespół z braćmi Brożkami, Sebastianem Milą czy Tomaszem Kuszczakiem, odpadł wówczas w fazie grupowej.

 

Wychowanek Czarnych Otmuchów z golem na mistrzostwach Europy!