Kim jest Din Sula? Nowym zawodnikiem Odry Opole!

Kim jest Din Sula? Nowym zawodnikiem Odry Opole!

Personalia nowego gracza Odry Opole niewiele nam powiedzą. Nazywa się Din Sula i konia z rzędem temu, kto kiedykolwiek słyszał o takim zawodniku. Dobra, dobra… powie ktoś. A o Borji Galanie wiedza była wielka?

 

Czy nowy nabytek ma być w pewnym stopniu alternatywą dla tego ostatniego? Póki co, nikt z Hiszpanem się przy Oleskiej 51 nie rozstał. Doniesień medialnych o jego odejściu do Górnika Zabrze nikt też oficjalnie nie potwierdził, więc idźmy z nowym!

 

Din Sula jest Albańczykiem, urodził się w Brukseli, ale oprócz albańskiego, posiada także paszport belgijski. Świeżutki nabytek naszego pierwszoligowca jest nominalnym napastnikiem. Piłkarz całą swoją karierę spędził w ligach belgijskich, zaś wyprawa do Opola, jest dla niego pierwszym zagranicznym wojażem. Ma też w swoim CV epizod w reprezentacjach juniorskich i młodzieżowych Albanii.

 

Portal 90minut.pl założył już mu KARTOTEKĘ, więc można przeanalizować, w jakich klubach grał oraz ile goli strzelał. Snajper obejrzał już występ niebiesko-czerwonych przeciwko GKS-owi Tychy i przywitał się z kibicami za pośrednictwem klubowej strony OKS-u.

 

Umowę podpisano do końca sezonu 2023/2024 z opcją jej przedłużenia na następne 12 miesięcy. – Przychodzę tu, bo Odra wykazywała się od kilku tygodni dużą determinacją by mnie sprowadzić. Będę się chciał pokazać z jak najlepszej strony, by kibice byli zadowoleni z mojej gry – zadeklarował Din Sula poprzez klubowe media.

 

To drugi ofensor ściągnięty do załogi Adama Noconia w bardzo krótkim czasie i drugi obcokrajowiec. 29 lipca klub poinformował o zawiązaniu współpracy z Jeanem Franco Sarmiento, który wypożyczony został z Radomiaka Radom. Kolumbijski atakujący od momentu podpisania umowy, nie pojawił się na razie w meczowej osiemnastce.