Klaruje się sytuacja w klasie okręgowej. Kto mocny, kto słaby po 4. kolejce?

Klaruje się sytuacja w klasie okręgowej. Kto mocny, kto słaby po 4. kolejce?

Stegu Start Jełowa i LZS Starościn w grupie I oraz Polonia Prószków-Przysiecz i GKS Głuchołazy w grupie II. To komplet drużyn w opolskiej klasie okręgowej, które od startu sezonu odnotowały komplet zwycięstw. Dwie z nich to beniaminkowie rozgrywek.

 

Grupa I

 

Spadkowicz z 4 ligi odprawił tym razem KS Krasiejów i samodzielnie przewodzi stawce. Lidera naciska rewelacyjny debiutant ze Starościna, który w hicie kolejki dał radę ograć innego spadkowicza – OKS Olesno. Pierwszy punkt w nowej kampanii, po elektryzującym widowisku z Unią Kolonowskie, wywalczył Rudatom Kępa.

 

 

Dopiero w czwartej serii gier, swoją premierową wygraną odnotował barażowiec z ostatniego sezonu. LZS Mechnice zwycięstwem z Silesiusem Kotórz Mały, skasował pasmo trzech niepowodzeń. Bardzo źle nową okręgową batalię rozpoczął LZS Skorogoszcz, który po porażce ze Startem Namysłów, jest jedynym zespołem bez punktowych zdobyczy.

 

 

Wyniki, Tabela, Strzelcy

 

Grupa II

 

Kapitalnie w wyższej lidze daje sobie radę projekt Polonia Prószków-Przysiecz. Wyjazdowe starcie i cztery gole wbite LZS-owi Racławiczki, pozwoliły utrzymać przodownictwo w klasyfikacji. Nie odpuszcza GKS Głuchołazy, którego drugi plac w tabeli jest tylko wynikiem gorszego bilansu bramek. Tym razem ekipa z południowego azymutu województwa pokonała zdegradowaną w czerwcu Unię Krapkowice.

 

 

Honoru spadkowiczów broni w tej dywizji Polonia Głubczyce. Ta w ostatnią sobotę wysoko oklepała LZS Chrząstowice i jest już na trzecim miejscu podium. Najciekawsze zawody 4. kolejki odbyły się jednak w Kędzierzynie-Koźlu. Chemik do przerwy wbił rywalowi gole dwa, Czarni Otmuchów po zmianie stron trzy, w tym ostatniego równo w 90 minucie. Ach, ten Wojciech Ilasz! Cały mecz obejrzeć można na stronie Chemika.

 

 

Wyniki, Tabela, Strzelcy