Kolejarz spisał się na medal. “Drużyna Kurdiaszowa” także

Kolejarz spisał się na medal. “Drużyna Kurdiaszowa” także

Wielkim sukcesem organizacyjnym, ale i sportowym, okazał się turniej charytatywny, który zorganizował Kolejarz Opole. Jego celem było wsparcie leczenia chorego na raka skóry, byłego zawodnika klubu, Andrieja Kurdiaszowa.

 

Kawałek śmietanki polskiego żużla ściągnął na Wschodnią 2 bardzo liczną widownię, co jest o tyle istotne, że cały dochód z imprezy powędruje do Rosjanina, oczywiści na leczenie, ale i zakup protezy po amputacji nogi.

 

Na torze ścigała się specjalna reprezentacja Kolejarza, tak zwana “Drużyna Kurdiaszowa”, która stworzona została tylko na ten jeden mecz, zasilona zawodnikami z ekstraligi. Rywalem gospodarzy był lider speedway-owej elity – Betrad Sparta Wrocław.

 

 

Stawkę gości uzupełnił jeszcze Filip Hjelmeland. Fani czarnego sportu nie wyszli ze stadionu zawiedzeni. Widowisko stało na świetnym poziomie i choć gospodarze zwyciężyli, to nie miał on rzecz jasna żadnego statystycznego wymiaru. Dodamy tylko, że liderem “Kolejarzy” został Janusz Kołodziej (12+2), natomiast w zespole wrocławskim najskuteczniejszy okazał się Bartłomiej Kowalski (9+1).

 

 

Klubowa fotorelacja z niedzielnej imprezy powie w zasadzie wszystko to, co działo się tego dnia w opolskim teatrze im. Mariana Spychały.