Kolejne sukcesy Janka Chłodnickiego. Brąz indywidualnie a z drużyną złoto!

Janek Chłodnicki z Opola ostatnie tygodnie zaliczy do szczególnie udanych. Najpierw wywalczył brązowy medal w Mistrzostwach Polski w tenisie do lat 16 w grze singlowej a wcześniej sięgnął po złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski U16.
Zmagania indywidualne w których młody tenisista stanął na ostatnim miejscu podium odbywały się w ramach XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich “Lubelskie 2024”. Turniej odbywał się na kortach klubu Return Zamość w dniach od 1 do 7 lipca.
Chłodnicki tydzień wcześniej, na krakowskich kortach klubu tenisowego Olsza, reprezentując barwy KS Górnik Zabrze, pokazał się ze świetnej strony w “drużynówce”. Janek grał jako pierwsza rakieta w swoim klubie. Wygrał wszystkie swoje mecze singlowe i deblowe (w parze z Sebastianem Bieleniem).