Koniec monopolu Unii Opole. “Rolniczki” z Głogówka wywalczyły wojewódzki Puchar Polski

Koniec monopolu Unii Opole. “Rolniczki” z Głogówka wywalczyły wojewódzki Puchar Polski

Piłkarki LUKS Rolnika II Głogówek wygrały wojewódzkie rozgrywki Pucharu Polski kobiet. W wielkim finale, który odbył się na stadionie Orła Branice, drużyna prowadzona przez Arkadiusza Fludra, pokonała KS Komax Unię Opole 2:1. 

 

Spotkanie było bardzo zacięte i długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. Zawodniczki obu drużyn za strzelanie goli wzięły się na niewiele ponad kwadrans przed końcem. Najpierw uczyniła to Paulina Herzog, wykorzystując głową dobre dośrodkowanie z lewej strony.

 

Odpowiedz przyszła już po 7 minutach. Piłkę “wypluła” Ewa Gatak, a doświadczona Ilona Kujawska nie zmarnowała tej szansy. Zwycięski gol padł w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach. Szkoleniowiec opolanek, Tomasz Lechowicz, tak mówił po meczu dla Radia Opole:

 

Druga bramka była z dwumetrowego spalonego. Bardzo mi przykro, że pani sędzina tego nie widziała. Naprawdę proszę mi wierzyć, że ten spalony był. W każdym razie gratuluję drużynie przeciwnej. Zwyciężyli i są lepsi.

 

Żal był tym większy, że decydująca akcja wydarzyła się w 7 minucie doliczonego czasu gry, a bramkarkę Unii przelobowała Magdalena Truszczak.

 

Środowa wygrana “Rolniczek” przerwała ciąg pozyskiwania trofeum przez Unię, który to klub triumfował w tej rywalizacji ostatnie trzy razy. LUKS czeka teraz losowy wybór rywalek w kampanii szczebla centralnego, która ruszy w listopadzie.

 

LUKS Rolnik II Głogówek – KS Komax Unia Opole 2:1 (0:0)

Bramki: Paulina Herzog 73 – Ilona Kujawska 80, Magdalena Truszczak 90+7