Koniec łowów trzecioligowców. Kto zanęcił najlepiej?

Koniec łowów trzecioligowców. Kto zanęcił najlepiej?

Wraz z datą rozpoczęcia pierwszego meczu rundy rewanżowej skończy się zimowe okienko transferowe w grupie III 3 ligi. Stabilizacja, tułaczka i walka o życie. Takie klimaty towarzyszyć będą piłkarskiej wiośnie odpowiednio – MKS-owi Kluczbork, Polonii Nysa i Stali Brzeg.

 

Nasza opolska trójca w trakcie okresu przygotowawczego okna swych szatni otworzyła bardzo szeroko. Absolutnie każdy transfer i w każdym z klubów wiąże ze sobą określone nadzieje i oczekiwania. Zimowa przerwa w rozgrywkach to nie to samo co lato. Łowiska są jakby bardziej przebrane i trzeba naprawdę skutecznie dopasować zanętę.

 

Kto przygotował tę najbardziej wyborną mieszankę? Odpowiedź poznamy za dokładnie trzy miesiące. Dla zabawy tłustym drukiem zaznaczyliśmy tych zawodników, którzy w naszym “typerze” stanowią największe wzmocnienie oraz największą stratę dla każdego z opolskich uczestników trzecioligowej batalii – wiosna 2023.

 

Prawdziwy rozbójnik i czyściciel elewacji zakotwiczył na ponad dwa miesiące w Stali, dlatego to krótkie podsumowanie zaczniemy od końca. Żółto-niebiescy walczyć o utrzymanie mogą praktycznie pachnącą nowością, całkiem świeżutką jedenastką, a i na rezerwie byłoby kogo posadzić. Sztab Kamila Rakoczego i włodarze klubu zaryzykowali zimą po całości, ale czy inne mieli wyjście wobec perspektywy kontynuacji pracy w czwartej lidze opolskiej?

 

Transfery do klubu 14: Dominik Brzozowski, Grzegorz Ochwat, Łukasz Piontek (Polonia Bytom), Damian Ślesicki, Mateusz Szela (obaj Volda TI Fotball – Norwegia), Mateusz Dychus (MKS Kluczbork), Aleksander Firek (Skalnik Gracze), Bartłomiej Kulejewski (Kotwica Kołobrzeg), Daniel Morys (Resovia), Radosław Bąk (Ślęza Wrocław), Bostan Herve Amani (LZS Piotrówka) oraz Tomasz Górski, Kacper Stankiewicz i Patrick Strzelbicki (z drużyny juniorów)

Ubytki 10: Mateusz Lechowicz, Kacper Paszkowski (obaj MKS Kluczbork), Dawid Gromnicki (Skalnik Gracze), Nikodem Siudak (Karkonosze Jelenia Góra), Kamil Ograbek (Sokół Marcinkowice), Jarosław Czernysz (Korona Rzeszów), Jan Leończyk (Polonia Nysa), Miłosz Jaskuła (szuka klubu), Maciej Matusik (Galaktikos Solna), Amin Stitou (Foto-Higiena Gać)

 

O sytuacji w nyskim klubie praktycznie wszystko opowiedział nam prezes Polonii, Łukasz Gadzina. Zawodnicze tam ruchy można określić jako w miarę umiarkowane. Nawet obcokrajowca z poza Unii Europejskiej wymieniono jeden na jeden.

 

Warto też przypomnieć, że władze “Polonistów” dwóm swoim obiecującym wychowankom zaoferowało przejście na zawodowstwo (Dominik Sikora, Alan Majerski). Największą bolączką ekipy Łukasza Czajki będzie niestety tułaczka po obcych boiskach. Arena domowa w postaci wynajętego obiektu w Grodkowie, to w sumie “rzut beretem”, lecz nigdy nie zastąpi stadionu przy Sudeckiej.

 

Transfery do klubu 5: Stanisław Hrebeń (Odra Opole), Danylo Demjanienko (Victoria Września), Seungseong Kwon (Pogoń Skwierzyna), Patryk Kapica (Sandecja Nowy Sącz), Jan Leończyk (Stal Brzeg)

Ubytki 4: Dawid Rogoziński (Polonia Głubczyce), Ble Dro Narcisse (LZS Starowice Dolne), Michał Czabanowski, Bartłomiej Naściszewski (bez klubu)

 

W najbardziej komfortowej sytuacji wydaje się być w tym towarzystwie ferajna Tomasza Chatkiewicza. Przeprowadzone w ostatnich dniach w MKS-ie ruchy kadrowe przypominają raczej zmianę kołdry w hotelowym pokoju, niż oddanie jej do prania.

 

Nie jest winą kogokolwiek, że jeden z zawodników biało-niebieskich wycelował w ligę wyżej, zaś pozostali nie mogli lub nie chcieli uprawiać futbolu. Braki w drużynie z dużą dozą rozsądku zostały uzupełnione i wydaje się, że jedyne co grozi w tej chwili drugiej piłkarskiej sile w regionie, to pułapka braku jakiegokolwiek zagrożenia.

 

Transfery do klubu 6: Kacper Paszkowski, Mateusz Lechowicz (obaj Stal Brzeg), Kamil Lewandowski (GKS II Tychy), Wojciech Dziwiński (Hetman Byczyna), Bartosz Pańtak (Korona II Kielce), Szymon Gniełka (Polonia Bytom)

Ubytki 5 : Kacper Jóźwicki (Olimpia Elbląg), Mateusz Dychus (Stal Brzeg), Dawid Sztekler (rezygnacja), Tomasz Domagała (kontuzja), Radosław Mikulski (GKS Rychtal)

 

Walkę o ligowe punkty opolscy trzecioligowcy wznowią już w najbliższy weekend. Kluczborczanie ruszą z grubej rury, gdyż na Stadionie Miejskim gościć będą rewelacyjnego lidera swojej “dywizji”, Raków II Częstochowa. “Poloniści” po pierwsze zdobycze pofatygują się do Cariny Gubin. “Stalowcy” z kolei, w kwestii przedłużenia swych nadziei na pozostanie w trzeciej lidze, będą musieli ograć na wyjeździe rezerwy Chrobrego Głogów.

 

Polonia i MKS zagrają w sobotę 4 marca, o godzinie 14.00 i 17.00. Stal swój inauguracyjny bój rozpocznie w pierwszą marcową niedzielę, w samo południe.