Kto “ładował” najwięcej? Królowie strzelców rundy jesiennej w 4 lidze i “okręgówce”

Kto “ładował” najwięcej? Królowie strzelców rundy jesiennej w 4 lidze i “okręgówce”

Naprawdę się postarali. Dwa poziomy, trzy klasyfikacje, ale zwycięzców czterech. Przed Wami najskuteczniejsi w posyłaniu futbolówki do siatki rywali w BS Leśnica 4. Lidze Opolskiej oraz Football World Klasie Okręgowej w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023.  

 

Tę w najwyższym opolskim rozgrywkowym poziomie wygrał Jakub Pielok. Napastnik IPRIME-u Bogacica, beniaminka i długo lidera tabeli, golkiperów przeciwnika pokonywał 18 razy. To także jedyny zawodnik, który w meczu strzelił 5 bramek (10:1 Pogoń Prudnik).

 

Popularny “Pieloczek” o trzy trafienia wyprzedza drugiego w rankingu Piotra Strzeleckiego, z 15 zdobyczami. Zawodnik Ruchu Zdzieszowice znakomicie finiszował, gdyż w ostatniej kolejce rundy wyprzedził hat-trickiem Pavlo Kovala z Małejpanwi Ozimek i Beniamina Glinkę z PPO Piasta Strzelce Opolskie.

 

Klasyfikacja strzelecka 4 liga

 

“Skomplikowała” się snajperska sytuacja w okręgowej grupie I. Sprawcą całego zamieszania został rzutem na taśmę Dawid Miroszka. Najlepszy egzekutor Śląska Łubniany wywrócił stolik Patrykowi Wojtasikowi. W ostatnim swym występie wbił trzy gole Unii Kolonowskie i zrównał się dokonaniami – po 19 bramek – z “napadziorem” Stegu Start Jełowa.

 

W tej “dywizji” wiceliderem został więc niespodziewanie gracz Stali Zawadzkie – Jarosław Woloszyn. Co ciekawe, tylko on z całej stawki ustrzelił dwukrotnie meczowego “czteropaka”. Goni go Krystian Krakowiak. Reprezentant Startu Namysłów wyróżnia się z kolei poczwórnym “dubletem”.

 

klasyfikacja strzelecka “okręgówka” grupa I

 

W grupie II “okręgówki” podium obsadza także czterech piłkarzy, których dzieli tylko jedna bramka – 16, 15, 14. Na szczycie stoi Robert Baryła (Mirga) z ekipy lidera Polonii Głubczyce. Za plecami dyszy mu gwiazda Czarnych Otmuchów – Wojciech Ilasz.

 

Niezmordowany Dawid Dulski ze Skalnika Gracze oraz Szymon Mokrzycki z Orła Źlinice, rozpychają się na trzecim stopniu podium. Tutaj, zresztą podobnie jak w pozostałych zestawieniach, końcowe rozstrzygnięcia w wyścigu po snajperską koronę, wiosną pozostaną jak najbardziej sprawą otwartą.

 

 

klasyfikacja strzelecka “okręgówka” grupa II