Kurek i Janusz z ZAKSY powalczą na igrzyskach w Paryżu

Kurek i Janusz z ZAKSY powalczą na igrzyskach w Paryżu

Rozgrywający Marcin Janusz i atakujący Bartosz Kurek z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle znaleźli się w składzie jaki na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu wystawił Nikola Grbić.

 

Marcin Janusz ma za sobą długi staż jeśli chodzi o występy w kędzierzyńskim klubie w ostatnich latach. Dołączył do klubu w 2021 roku, po pierwszym triumfie ZAKSY w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Reprezentant Polski znakomicie wkomponował się w drużynę, czego potwierdzeniem były kolejne sukcesy rozgrywającego – poprowadził kędzierzynian do dwóch kolejnych finałów siatkarskiej Ligi Mistrzów, sięgając z drużyną po najcenniejsze trofeum klubowej siatkówki w Ljubljanie (2022) i Turynie (2023).

 

Z kolei Bartosz Kurek w Kędzierzynie-Koźlu ma przeżywać swoją drugą siatkarską młodość. Jest jednym z najwybitniejszych siatkarzy w historii polskiej siatkówki. W swojej bogatej karierze występował w czołowych europejskich ligach, m.in. w Rosji, we Włoszech czy Turcji, a ostatnie lata w Japonii skąd powrócił do Polski i wybrał ZAKSĘ obejmując z miejsca opaskę kapitana. W tym samym charakterze Kurek występuje zakładając koszulkę biało-czerwoną.

 

Turniej siatkarzy na igrzyskach w Paryżu zostanie rozegrany w dniach 27 lipca – 10 sierpnia. Polacy w fazie grupowej zagrają z Egiptem, Brazylią i Włochami.