Barażowe ostatki. Jest nowy “okręgowy” i piątka beniaminków A-klasy

Barażowe ostatki. Jest nowy “okręgowy” i piątka beniaminków A-klasy

Rewanżowy mecz barażowy o awans do klasy okręgowej oraz boje o promocję do “Serie A”, zakończyły w opolskim sezon 2022/2023. Te drugie wyłoniły pięciu nowych uczestników tych rozgrywek.   

 

20-lat na powrót do opolskiej “okręgówki” czekała piłkarska społeczność Rudatomu Kępa. Po bardzo zaciętym meczu udało się wygrać po raz drugi z Włókniarzem Kietrz i przypieczętować awans. Spotkanie miało dwie rożne połowy.

 

Po 45 minutach goście odrobili straty z pierwszego meczu (0:2) i po dwóch trafieniach Mateusza Dwarzyńskiego oraz Michała Starodębskiego prowadzili 3:1. Otwierającego gola strzelił miejscowym Jakub Jaworski. Po zmianie stron wszystko obróciło się o 180 stopni, choć kępianie długo nie mogli sforsować defensywy rywala.

 

W 84 minucie kontakt złapał gospodarzom Tomasz Nowakowski i nadzieje w obozie kietrzan prysły jak mydlana bańka. Koszmar trwał… Już w doliczonym czasie gry wszelkie wątpliwości rozwiali Szymon Kaczmarzyk i Patryk Piwowarski. – Burmistrz Kępy ogłosił właśnie, że jutro jest dzień wolny od pracy… – napisał na swojej stronie świeżutko upieczony beniaminek.

 

Rudatom Kępa – Włókniarz Kietrz 4:3 (1:3)

Bramki: Jaworski 12, Nowakowski 84, Kaczmarzyk 90+2, Piwowarski 90+6 – Dwarzyński 22, 42, Starodębski 31

 

 

 

Najlepiej o zmianę poziomu rozgrywkowego na A-klasę postarali się futboliści LZS-u Grodziec oraz Stegu Startu Jełowa, którzy zwyciężyli przed tygodniem i w ostatnią niedzielę. Zawodnicy tej ostatniej drużyny podjęli także ciekawą inicjatywę częstując w trakcie meczu swoich fanów trzema beczkami piwa.

 

 

Swój awans, choć nie bez kłopotów, przyklepał w drugim starciu GKS Grodków. Zaliczkę z pierwszego spotkania przytrzymał SKS Chmielowice. Najbardziej zażartą parę utworzyli Widawka Lubska z KS Bodzanowice. Tutaj o promocji wyżej zadecydował “złoty gol”.

 

 

LZS Kamienica Nyska – LZS Grodziec 2-4, 0-3*

Start II Jełowa – LZS Walce II Kromołów 3-2, 3-1

LZS Łężce – GKS Grodków 3-2, 0-3

SKS Chmielowice – LZS Kruszyna-Prędocin 4-1, 2-2

Widawka Lubska – KS Bodzanowice 1-0, 1-1

*pierwszy mecz

 

W opolskiej klasie A w nowym sezonie zagrają także LZS Łąka Prudnicka i Sokół Boguchwałów, które tworzyły szóstą barażową parkę. W tym przypadku obyło się bez dwumeczu po tym, jak z awansu zrezygnował mistrz grupy XII B-klasy Rolnik Lewice.