LZS Starowice już trenuje i żegna obcokrajowców

LZS Starowice już trenuje i żegna obcokrajowców

LZS Starowice, ostatni zwycięzca rozgrywek 4 ligi opolskiej, dostosowuje kadrę do trzecioligowych wymogów. Klub pożegnał dwóch obcokrajowców, którzy na występy w nowym sezonie szanse mieliby niewielkie.

 

Wszystko z powodu regulaminowego zapisu mówiącego o ograniczonej do jednego liczbie zawodników spoza Unii Europejskiej. Ponadto taki cudzoziemiec może być potwierdzony i uprawniony do gry wyłącznie jako zawodnik profesjonalny, bez względu na klasę rozgrywkową, w której występuje klub pozyskujący takiego zawodnika. Przepisy te obowiązują w 1, 2 i 3 lidze.

 

Beniaminek grupy III 3 ligi w swojej kadrze posiadał czterech takich graczy. Należało do nich trzech Brazylijczyków – Augusto Kaique Dos Santos, Ian Luiz Campelo Dos Santos i Oliveira Elton Dos Santos. Paczkę uzupełniał sprowadzony na rundę wiosenną z Polonii Nysa, piłkarz Wybrzeża Kości SłoniowejBle Dro Narcisse.

 

Klub poinformował o rozstaniu się właśnie z Narcisse oraz Kaique.

 

 

25-letni Narcisse w Polsce przebywa od pięciu lat, ale występował tylko na Opolszczyźnie, we wspomnianej wyżej Polonii oraz w Starowicach. Jest środkowym rozgrywającym o ofensywnym usposobieniu. Czarnoskórym graczem zainteresowany jest LZS Domaszkowice, który właśnie awansował do opolskiej “elity”.

 

Kaique ma lat 29 i jest także pomocnikiem. Opolskie pamięta go z występów w Śląsku Łubniany, z którego w 2020 roku ściągnięty został do starowickiej ekipy. Może niewielu kojarzy, ale w sezonie 2018/2019, dwa razy pokazał się na parkiecie futsalowej Odry Opole. Wszystko wskazuje na to, że pozostanie w naszym województwie.

 

LZS okres przygotowawczy do nowego sezonu wznowił 29 czerwca. – Nazwałbym to treningiem organizacyjnym. Sprawdzamy w tej chwili wielu nowych zawodników, ale mam nadzieję, że od końca tygodnia dopniemy skład kadry. Zaplanowałem trzy zajęcia treningowe w najbliższym tygodniu, które zakończymy grą kontrolną z MKS-em Kluczbork – informuje Jakub Reil, szkoleniowiec Starowic.