Michał Zimon jednak poza Polonią Nysa. Napastnika zabrała… Wisła Kraków

Michał Zimon jednak poza Polonią Nysa. Napastnika zabrała… Wisła Kraków

Informacja o tym, że Michał Zimon będzie dalej reprezentował barwy Polonii Nysa jest już nieaktualna. 20-letni ofensywny pomocnik, który w napadzie także sobie poradzi, na zasadzie transferu definitywnego, został porwany przez Wisłę Kraków.

 

Popularny “Zimi” trafi do reaktywowanych na początku lipca rezerw “Białej Gwiazdy” i zagra w drużynie bezpośredniego zaplecza reprezentanta Fortuna 1. Ligi. Wisła II zgłoszona została jako 19 zespół 4 ligi małopolskiej. Do bram pierwszego zespołu droga więc będzie dla niego otwarta. Umowa obowiązywać będzie na razie do 30 czerwca 2024 roku.

 

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dołączyć do tak wielkiego i utytułowanego klubu jak Wisła Kraków. Z chwilą, w której dostałem telefon od zarządu nie miałem żadnych wątpliwości i bez wahania podjąłem decyzję, aby podpisać umowę i grać dla Wisły – mówi futbolista dla oficjalnej strony krakowskiego klubu.

 

O tym, że Zimon wzbudza zainteresowanie klubów zaplecza polskiej ekstraklasy już w tym miejscu pisaliśmy. W styczniu br. pojawił się temat jego występów w Górniku Łęczna, wczesnym latem zainteresowanie zawodnikiem wykazywała Sandecja Nowy Sącz.

 

Ubytek ofensora to spora strata w czerwono-biało-niebieskim obozie, lecz nie opuścił on Sudeckiej za przysłowiową czapkę śliwek. Swoje powinien też skasować Piast Strzelce Opolskie, którego Zimon jest wychowankiem.

 

Faktem jest, że w ostatnim sezonie był graczem podstawowym, wystąpił w 32 spotkaniach, strzelił  6 goli, a więcej minut na boisku od niego wykręcił jedynie doświadczony Paweł Sasin.

 

Ten ostatni także pożegnał się już z klubem, podobnie jak Dariusz Szczerbal, który łapać będzie teraz w MKS-ie Kluczbork. Po spadku z 3 ligi w ekipie Andrzeja Moskala musiało dojść wymiany kadr i można spodziewać się kolejnych odejść.

 

Kompletowanie i budowanie nowej siły trwa. “Poloniści” sporo testują i w lipcu rozegrali na razie dwa mecze kontrolne. Wygrali 4:3 na wyjeździe z Lechią Dzierżoniów z dolnośląskiej 4 ligi oraz ulegli w Grodkowie 0:3 LZS-owi Starowice, opolskiemu beniaminkowi makroregionalnej grupy III.