Młody kolarz z Kluczborka mistrzem Polski w jeździe na czas

Młody kolarz z Kluczborka mistrzem Polski w jeździe na czas

Pochodzący z Kluczborka, 17-letni Dominik Krzyśków, wywalczył tytuł mistrza Polski w kolarstwie szosowym w jeździe dwójek na czas. Finałowa impreza odbyła się w Godzieszach Wielkich, a organizował ją KTK Kalisz.

 

Po złoty medal kluczborczanin pojechał wraz z Patrykiem Goszczurnym. Obaj reprezentują holenderską grupę Jegg DJr Academy. – Rozumieliśmy się doskonale, choć na wspólny trening nie mieliśmy zbyt wiele czasu, to jednak zgranie dało nam najlepszy wynik, nie tylko wśród juniorów, ale wśród wszystkich pozostałych zawodników z ponad 40 sekundową przewagą – wytłumaczył się ze swojego sukcesu na Facebook-u 

 

 

Dominik jest uczniem LO Sto w Kluczborku, trenuje kolarstwo szosowe i przełajowe. Kręcić zaczynał w kategorii młodzik, cztery lata temu, w wieku 13 lat. Pierwszy rok trenował w kluczborskim klubie UKS Stobrawa.

 

Największe sukcesy zaczęły się od kategorii junior, w której jest teraz pierwszy rok (trwa 2 lata). Wygrał już Puchar Polski w przełaju i został powołany do kadry narodowej, w której wystartował w pucharze świata w czeskim Taborze.

 

W tym roku zaczął osiągać sukcesy w kolarstwie szosowym, już znaczące, ponieważ triumfował w kilku wyścigach rangi Pucharu Polski. Ostatecznie został zwycięzcą klasyfikacji generalnej pucharowej klasyfikacji, tydzień przed zdobyciem tytułu mistrza Polski.