Moya Radomka, moja! Uni Opole zwycięskie w starciu z sąsiadkami w tabeli

Moya Radomka, moja! Uni Opole zwycięskie w starciu z sąsiadkami w tabeli

To był poniekąd mecz prawdy. Siatkarki Uni Opole ten test zdały na medal. Nie dość, że z Moya Radomką Radom zawinęły komplet punktów, to ograły sąsiadki w tabeli i przeskoczyły je w klasyfikacji Tauron Ligi. Wszystko wydarzyło się na terenie rywalek, więc satysfakcja jeszcze większa.

 

Już pierwsze dwa sety pokazały, że podopieczne Nicoli Vettoriego są nieźle przygotowane do spektaklu. O powodzeniu w pierwszym zadecydowała świetna końcówka, zwieńczona atakiem najskuteczniejszej na parkiecie Any Kariny Olayi.

 

W drugim miejscowe niewiele miały do powiedzenia. Uni utrzymywały dobry rytm i ich przewaga była cały czas pilnowana. Po ataku Oliwii Sieradzkiej odskoczyły na 22:16, czym praktycznie rozstrzygnęły jego losy.

 

Najciekawiej było w partii trzeciej, w której radomianki dostały jakby nowe życie. Świetnie w polu zagrywki działała Monika Gałkowska, która wyprowadziła koleżanki na 7:2. Wsparte atakami Hilary Johnson nie wypuściły zdobyczy z rąk i bardzo pewnie wróciły do zawodów.

 

Akt czwarty ustawił znakomity w nim start opolanek. Olaya machnęła na 5:0, więc zaliczka bardzo szybko została zbudowana. Moya zdołała to jednak posprzątać i niebezpiecznie wokół naszych krążyła, choć w tym secie ani razu nie była z przodu.

 

O zamknięciu całego starcia znów przesądził kapitalny finisz “Wilczyc”. Od stanu 18:20 dziewczyny Stefano Micoliego już tylko obrywały. Wywalczyły tylko jeden punkt wobec pięciu przyjezdnych i musiały zejść na tarczy. MVP spotkania została pięknie w piątek rozgrywająca Julia Bińczycka.

 

Moya Radomka Radom – Uni Opole 1:3 (20:25, 19:25, 25;17, 19:25)

 

Raport

Tabela