Na kłopoty Malcher. Wieka ulga w Gwardii Opole

Na kłopoty Malcher. Wieka ulga w Gwardii Opole

Czuć było ołów w starciu Gwardii Opole z ostatnią w tabeli Sandrą SPA Szczecin. Opolanie walczyli tak naprawdę o ligowy byt i w przypadku niepowodzenia, wplątaliby się w bezpośredni bój o utrzymanie PGNiG Superligi. Do nieszczęścia jednak nie doszło, gdyż Gwardia ma w bramce Malchera, Adama Malchera.  

 

Jeszcze do przerwy nic wiadomym nie było, a obie ekipy do starcia podeszły w pełni świadome stawki meczu. Opolanom ciążyły dodatkowo zawirowania na ławce trenerskiej. Kilka dni temu Rafała Kuptela po dziewięciu latach pracy, zastąpił duet “strażaków” – Bogumił Baran-Adrian Fiodor.

 

W spotkanie lepiej weszli goście, którzy po rzucie karnym Patryka Kroka prowadzili już 6:3. “Gwardziści” zakasali rękawy i wzięli się do roboty. W 17 minucie na tablicy w Stegu Arenie świecił już remis, po tym, jak do siatki huknął Wiktor Kawka. I tak pod rączkę, praktycznie punkt za punkt, stanem po 14, skończyła się pierwsza połowa.

 

Zryw naszych na początku drugiej odsłony pozwolił im odskoczyć na 20:16. Doskonale punktował Mateusz Jankowski, a śladu po poważnej kontuzji nie dawał w niczym Antoni Łangowski. Szczecinianie w sobotni wieczór jednak broni nie składali i prawie, że odrobili straty.

 

Przy stanie 24:23 “Jogi” obronił karnego i musiał być to przełomowy moment zawodów. Jeśli nie fizyczny, to na pewno psychologiczny. Końcówkę gospodarze wykorzystali zatem najlepiej jak mogli. Dwa ostatnie trafienia z rzędu i gol Mateusza Wojdana, zakończyły ten dreszczowiec.

 

– Była krew, był pot i były łzy! Łzy szczęścia – napisał na “Facebook-u “admin” oficjalnej strony. Był też wspomniany na początku Malcher. Opolski golkiper odbił 16 piłek rywali i obronił 3 rzuty karne, zasłużenie stając się MVP zawodów. Jest i ulga, i to spora, choć nasz reprezentant elity, jeszcze się na sto procent nie utrzymał.

 

Gwardia Opole – Sandra SPA Pogoń Szczecin 30:27 (14:14)

 

Gwardia: Ałaj, Malcher – Zubac 1, Sosna 2, Wojdan 4, Łangowski 2, Hryniewicz, Stempin, Jankowski 9, Kawka 5, Milewski 1, Morawski, Scisłowicz, Kucharzyk 1, Monczka 1, Czyczykało 4

 

Pogoń: Jagodziński 1, Wiunik – Biały, Krok 6, Wrzesiński, Kapela 1, Zalewski 4, Krupa 4, Wiśniewski, Starcevic 4, Czerkaszczenko 3, Krysiak 4, Nowak, Polok