Nie dasz – dostaniesz! Dreman Futsal poległ u siebie z Jagiellonią

Nie dasz – dostaniesz! Dreman Futsal poległ u siebie z Jagiellonią

Znów słupki i poprzeczki stawały na przeszkodzie zawodnikom Dremana Futsal Opole-Komprachcice, żeby pewnie ulokować piłkę w siatce. Tym razem skuteczniejsza okazała się Jagiellonia Białystok, która ustrzeliła komplet w Stegu Arenie.    

 

Kluczową dla losów widowiska 28. kolejki FOGO Futsalekstraklasy, okazała się 37 minuta, w której Mateusz Lisowski oraz Cristian Camilo Neme Vargas, z “wapna,” wyprowadzili swoją drużynę na dwubramkową zaliczkę.

 

Tygrysy” zaczęły dobrze, gdyż już w 11 minucie Kamila Ulmana po aucie pokonał Tomasz Czech, czym otworzył rezultat. Ta połówka w całości do ludzi Jarosława Patałucha należała. Przyjezdnych regularnie nękał Brayan Parra Toloza, zaś konstrukcję “świątyni” obijał Kami Kucharski. No, ale znów zawodząca skuteczność, wsparta tym razem zwyczajnym brakiem szczęścia, nie dały zdobyczy.

 

Na gola wyrównującego Grzegorza Makala, który nie dał szans Sergiejowi Burduji, nasi odpowiedzieli bardzo szybko lecz i tym razem nie weszło. W poprzeczkę uderzył Felipe Deyvisson De Freitas, a chwilę później groźny strzał oddał Nuno Chuva. Nie dasz – dostaniesz! Opisane wyżej dwie po sobie bramki “Jagi” zawody ułożyły.

 

Sytuacja opolan w tabeli nie jest już niczym skomplikowana. Dreman Futsal do fazy play-off przystąpi co najmniej z ostatniego premiowanego miejsca, czyli ósmego. Do końca regularnego sezonu pozostał mu jeszcze jeden mecz i jest teoretyczna szansa podskoczenia o jeden plac. Wiele zależy od tego, jak zapunktuje dwa razy stojący pięterko wyżej FC Reiter Toruń.

 

 

Dreman Futsal Opole Komprachcice – Jagiellonia Futsal Białystok 2:3 (1:0)

Bramki: Tomasz Czech 11, Damian Makowski 40 – Grzegorz Makal 30, Cristian Camilo Neme Vargas 37, Mateusz Lisowski 37

 

->TABELA

->RAPORT