Nie stój na piłce! Kosztowny numer byłego gracza MKS-u Kluczbork

Nie stój na piłce! Kosztowny numer byłego gracza MKS-u Kluczbork

Wszystko wydarzyło się niespełna dwa lata temu, ale reperkusje tego zagrania tętnią do dziś. Mohamed Essam, były reprezentant kilku polskich klubów, w tym MKS-u Kluczbork, pokusił się o “numer”, za który wymiar kary może nie mieścić się w głowie.  

 

Podczas ligowego meczu egipskiej Premier League, jego drużyna Al Ahly Bank rywalizowała z Masr El Makasa. W 84. minucie, znany z występów przy Sportowej 7 napastnik, stanął na piłce. Wyglądało to tak.

 

 

Sędzia główny przerwał grę i ukarał zawodnika żółtą kartką. Klub piłkarza posunął się jeszcze dalej. Najpierw go zawiesił, a później zerwał z nim kontrakt. Jeszcze większej żądzy krwi, zażądała od futbolisty Egipska Federacja Piłki Nożnej i przywaliła Essamowi horrendalną karę finansową.

 

 

Kilaka dni temu były biało-niebieski opublikował na Facebook-u wpis następującej treści.

 

 

Jak widać zawodnik jest w konflikcie z tamtejszym “PZPN-em”, a w grę wchodzą całkiem niemałe pieniądze. Funt egipski (EGP) według aktualnego kursu NBP to 0,13 złotego, ale i tak suma robi wrażenie, nawet w imię Allacha!

 

Przepis o tzw. “braku szacunku do zawodów” oczywiście w Przepisach Gry w Piłkę Nożną istnieje, traktowany jest jako niesportowe zachowanie i podlega karze żółtą kartką, według interpretacji sędziego, i na tym chyba powinno się to wszystko skończyć. Nie w Egipcie!