Nie zadzierać z Wojciechem Tycem! Legenda Odry Opole umie na “Fejsie”

Nie zadzierać z Wojciechem Tycem! Legenda Odry Opole umie na “Fejsie”

Wieloletni zawodnik Odry Opole, tak pisze o nim Wikipedia i nie myli się. Ale to bardzo stare dane, gdyż w czasach, kiedy kopał piłkę nikt o czymś takim jak życiorys w internecie by nie pomyślał. Bo wtedy nie było czegoś takiego jak internet.

 

Wojciech Tyc – chyba nikt nie miał wątpliwości o kim mowa – do społeczności Facebook-a dołączył już jakiś czas temu i czuje się niej jak ryba w wodzie. W praktyce wygląda to tak.

 

 

Zawodnik z bajecznej kadry Antoniego Piechniczka, która 19 listopada 1978 roku, po wygranej z Ruchem Chorzów 3:1 szła po tytuł mistrzów Polski, jest jednym z uwielbianych postaci związanych z Oleską 51.

 

Musimy przypomnieć. Pan Wojtek 12 listopada 1977 roku zadebiutował w reprezentacji Polski. W 87 minucie starcia ze Szwecją we Wrocławiu, podmienił Włodzimierza Mazura, lecz był to jego jedyny epizod w “narodowej”. Gdybyśmy coś z jego piłkarskiej kariery pominęli, to zawsze do zagospodarowania jest ta właśnie darmowa WIKIPEDIA.

 

To już jednak czasy spowite myszką. Dziś Wojciech Tyc to już prawie, że influencer. Do naszego HYDEPARKU jak znalazł!

 

 

Nie jest też tak, że o legendarnym “Tycu” ni to z gruchy, ni z pietruchy sobie przypomnieliśmy. Kilkadziesiąt godzin temu puściliśmy w obieg sondę, czy Adam Deja powinien trafić na Oleską 51. Tematu już brak, ponieważ zawodnik ostatecznie wylądował w (tak jak to winszowaliśmy) Górniku Łęczna, który przebił kasą naszego pierwszoligowca.

 

 

Pan Wojciech miał jednak timing i cios, gdyż na komentarz powracającego właśnie do Radia Opole, Adama Wołka, który w jednej z transmisji na antenie użył kultowego już

 

 

odpowiedział tak:

 

 

Wpis jest świeżutki i bardzo fajnie, że Tyc obserwuje to, co się u nas dzieje. Można “polajkować”, jak ktoś jeszcze tego nie zrobił. A tak na marginesie, to czy nie zawiera się w nim cała esencja Oleskiej 51? Starej, nowej, lekko średniej…

 

Opolski radiowiec podjął wyzwanie… Wbijajcie do wątku 🙂