Nowacki za Sierakowskiego. LZS Domaszkowice ma nowego trenera

Nowacki za Sierakowskiego. LZS Domaszkowice ma nowego trenera

Beniaminek BS Leśnica 4. Ligi Opolskiej po czterech latach współpracy rozstał się z trenerem Waldemarem Sierakowskim. To szkoleniowiec, który najpierw wydobył klub z opolskiej klasy A, by po dwóch sezonach awansować na najwyższy wojewódzki szczebel. 

 

 

Nie udało nam się osiągnąć porozumienia z trenerem, ale nie rozstajemy się w złej atmosferze. Po awansie musieliśmy trochę zweryfikować nasze plany finansowe, które w dużej mierze oparte są na środkach z Gminy Nysa. Cieszę się, że szybko udało nam się zatrudnić nowego szkoleniowca, z którym wiążemy spore nadzieje – mówi prezes LZS-u, Paweł Szotek.

 

Nowy szkoleniowiec w Domaszkowicach już pracuje i ma za sobą pierwsze zajęcia treningowe. Nazywa się Marcin Nowacki i akurat jego opolskim kibicom zbytnio przedstawiać nie trzeba. Byłoby truizmem przywoływać teraz jego piłkarską karierę, dlatego posłużymy się zasobami WIKIPEDII.

 

Jako coach prowadził na razie dwa kluby. Dwukrotnie GKS Rychtal z wielkopolskiej Red Box 5. Ligi, z którym ostatni sezon zakończył na 7. miejscu oraz oczywiście Stal Brzeg. Popularny z boiska “Mały”, trzecioligowych jeszcze brzeżan pociągnął w 27 spotkaniach, od 12 października 2021 do 30 sierpnia 2022 roku.

 

Jego nowa ekipa dozbraja się. Do zespołu dołączył już ofensywny pomocnik z Wybrzeża Kości Słoniowej Blo Dre Narcisse, były gracz Polonii Nysa i LZS-u Starowice oraz bardzo ciekawy młodzian, 20-letni rozgrywający Gracjan Burski.

 

Ten ostatni kampanię 2022/2023 spędził w czwartoligowej Gwardii Koszalin, ale… Piłkarz ma za sobą grę w hiszpańskich zespołach – A.E.C. Manlleu, C.E. Sallent oraz Polillas Ceuta. Nie będą to ostatnie nabytki domaszkowiczan, którzy cały czas penetrują rynek.

 

Ludzie Nowackiego, już pod jego batutą, w najbliższą sobotę zagrają sparingowo z Unią Krapkowice, spadkowiczem z opolskiej 4 ligi. Kontrolne zawody ze Skalnikiem Gracze i Sudetami Burgrabice  – 26 i 29 lipca – zakończą okres przygotowawczy do nowych rozgrywek.