Odra pokonała ligowego rywala w drugim letnim sparingu

Odra pokonała ligowego rywala w drugim letnim sparingu

Boczne boisko kameralnego stadionu Pasjonata Dankowice było miejscem drugiego tego lata sparingu Odry Opole. W konfrontacji z Podbeskidziem Bielsko-Biała, czyli rywalem Odry w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi, lepsi okazali się goście.

 

“Górale” pierwszą stuprocentową sytuację stworzyli sobie dopiero w 57 minucie. Sam na sam z Dominikiem Kalinowskim znalazł się Bartosz Bida, ale w ostatniej chwili udało się naszym sprzątnąć mu futbolówkę sprzed nosa. Do tego czasu znaczne lepiej prezentowali się ludzie Adama Noconia.

 

Opolanie już w 11 minucie mogli otworzyć wynik. Z prawej flanki z dystansu ładnie po ziemi przymierzył Maciej Makuszewski i Patryk Procek miał co robić. Dobra organizacja w obronie zapędy miejscowych sprowadzała do linii 16 metrów. Podobać się także mogło wyjście naszego zespołu do ataku, takie jak to przy jedynym trafieniu spotkania.

 

Zaraz po zmianie stron sfalulowany w polu karnym został Szymon Szkliński i można było spokojnie gwizdnąć “wapno”.  Do tego nie doszło, ale co się odwlecze… To była właśnie ta ofensywna twarz “Oderki”. W 61 minucie po szybkiej wymianie piłkę na długi słupek zarzucił Tomas Mikinić i Michał Bednarski, niemal identycznie jak przed tygodniem, wpakował ją głową do siatki.

 

Później, i już w zasadzie do końca zawodów, inicjatywę przejęła ekipa prowadzona przez Grzegorza Mokrego. Dwa razy w posadach zatrzęsła się nawet poprzeczka OKS-u, kiedy z dystansu przywalił najpierw Emre Celtik, a w ostatniej akcji meczu Michał Stryjewski. Pomiędzy tym swoją sytuację miał także Lionel Abate Etoundi, ale także chybił.

 

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Odra Opole 0:1 (0:0)

Bramka: Michał Bednarski 61

 

Podbeskidzie: Patryk Procek (69 Krystian Wieczorek) – Michał Willmann (46, Titas Milašius), Daniel Mikołajewski (69, Piotr Tomasik), Martin Chlumecký (46, Kajetan Kunka), Piotr Tomasik (46, Kacper Gach; 81, Lionel Abate Etoundi) – Maksymilian Sitek (62, Maksymilian Nowak), Marcel Misztal (69, Radosław Zając), Michał Stryjewski (46, Mateusz Stryjewski), Bartosz Bida (62, zawodnik testowany), Lionel Abate Etoundi (46, Yiğit Emre Çeltik) – zawodnik testowany

 

Odra: (I połowa) Artur Haluch – Mateusz Spychała, Mateusz Kamiński, Piotr Żemło, Artur Pikk – Maciej Makuszewski, Rafał Niziołek, Wojciech Kamiński, Borja Galán, Jakub Antczak – Dawid Czapliński

(II połowa)  Dominik Kalinowski – Tomáš Mikinič, Jiří Piroch, Patryk Waliś, Maksymilian Tkocz –  Szymon Szkliński (86, Filip Wienczek), Maciej Urbańczyk, Maciej Wróbel, zawodnik testowany, Michał Surzyn – Michał Bednarski.

Zółte kartki: Bida, Milašius – W.Kamiński, Szkliński, Mikinič.