Otmęt Krapkowice wie z kim i kiedy. Drużyna Agnieszki Jochymek wznowiła treningi

Otmęt Krapkowice wie z kim i kiedy. Drużyna Agnieszki Jochymek wznowiła treningi

Nim się obejrzymy, swój nowy rozgrywkowy sezon rozpoczną szczypiornistki Otmętu Krapkowice. Drużynę, którą w maju objęła Agnieszka Jochymek, w tak zwanym międzyczasie dotknęła reforma rozgrywek.

 

Zanim to nastąpiło, jeszcze pod wodzą Macieja Haupy, krapkowiczanki musiały pożegnać się z drugim ligowym szczeblem w Polsce. Teraz, to znaczy w pierwszym tygodniu października, wystartują w 1 lidze, choć to trzeci krajowy poziom piłki ręcznej kobiet.

 

Związek Piłki Ręcznej w Polsce po zakończeniu sezonu 2022/2023 przeprowadził reorganizację rozgrywek i przydzielił Otmęt do grypy “B”, w której znalazły się także (podział terytorialny): Cracovia Kraków, Grunwald Ruda Śląska, KPR Gminy Kobierzyce II, SPR Olkusz, Start Pietrowice Wielkie, Śląsk Wrocław, Victoria Świebodzice i Zgoda Ruda Śląska.

 

Nieparzysta liczb drużyn wymusi na każdej z ekip jedną kolejkową pauzę. Nowa kampania rozpocznie się dokładnie w weekend 7-8 października, a pierwszymi rywalkami Opolanek, będzie w ich hali Start. Następnie, już na wyjeździe, zmierzą się one z Victorią.

 

Zasady gry będą takie, że tylko zwyciężczynie z trzech grup będą mogły marzyć o awansie. O tym, kto zmieni piłkarski szczebel na wyższy, zadecyduje specjalny “turniej mistrzyń”. który zaplanowano na 17-19 maja.

 

Krapkowickie szczypiornistki zainaugurowały właśnie okres przygotowawczy do tych wyzwań, o czym dały sygnał w swoich mediach społecznościowych.

 

 

Zanim drużyna zanurzyła się w hali, odwiedziła siłownię, i z tego wydarzenia także pojawiły się obrazki. Czuć zatem powiew nowej świeżości. To znakomita informacja dla całkiem sporej rzeszy fanów zespołu, którzy są z nim zawsze na dobre i na złe.

 

 

Wracając do rozgrywek, to dodamy tylko, że przerwa zimowa w 1 lidze rozpocznie się po ostatniej w tym roku serii gier, czyli 18-19 listopada. Powrót na parkiet nastąpi 20-21 stycznia. Pierwsza runda zmagań zakończy się 10-11 lutego. Tydzień później grana już będzie batalia rewanżowa.

 

Pełny terminarz sezonu 2023/2024 znajdziemy NA STRONIE ZPRP.