Pola Janicka i Natalia Kecher zdobywają punkty na mistrzostwach świata

Pola Janicka i Natalia Kecher zdobywają punkty na mistrzostwach świata

Bardzo dobre wieści napłynęły do nas z meksykańskiego León. Tam właśnie rozpoczęły się mistrzostwa świata U-21 w piłce siatkowej kobiet. W turnieju udział biorą dwie zawodniczki Uni Opole – rozgrywająca Pola Janicka i środkowa Natalia Kecher. 

 

 

Pierwsza z nich jest kapitanem reprezentacji Polski. Obie “Wilczyce” znalazły się w wyjściowej szóstce na pierwsze podczas imprezy starcie z Argentyną. Kadra narodowa, którą prowadzi Jakub Głuszak, w grupie eliminacyjnej “C” ma jeszcze Serbię i Chiny.

 

Biało-czerwone wystartowały znakomicie, zwyciężając rywalki z Ameryki Południowej 3:0. “Ostatni punkt w tym secie skutecznym atakiem z krótkiej piłki zdobyła środkowa Natalia Kecher. Za sprawą skutecznego bloku punkt na swoim koncie zapisała kaptan polskiej reprezentacji, rozgrywająca Pola Janicka.” – to tylko wycinek relacji z meczu otwarcia, którą na swojej stronie zamieścił PZPS.

 

Wszystkie spotkania Polek oglądać można na platformie Polsatu, ale nie tylko. Bezpośrednie transmisje meczów na YouTube, prowadzi także kanał Volleyball World.