Ponad 1000 uczestników na starcie XXII Atlantis Biegu Opolskiego

Ponad 1000 uczestników na starcie XXII Atlantis Biegu Opolskiego

Zwycięzca głównego biegu na 10 kilometrów potrzebował niespełna 35 minut na pokonanie trasy. Pokonał kilkuset innych uczestników z całej Polski ale też z Niemiec czy Słowacji. W zmaganiach i tym samym w wykręcaniu rekordów przeszkadzała dziś nieco pogoda.

 

Organizatorzy Biegu Opolskiego przygotowali przekrojową ofertę dla miłośników tej dyscypliny. W sobotę można było wybrać rywalizację na dystansach 10 i 5 kilometrów. Na chętnych czekał też marsz Nordic Walking a także przejazd na rolkach i bieg dla dzieci. Łącznie wszystkie te konkurencje zgromadziły ponad 1000 uczestników z czego aż 950 zgłosiło się do startu na dystansach 10 i 5 km.

 

Gwiazdą sobotniej imprezy był Henryk Szost, aktualny rekordzista Polski w maratonie (2:07:39). Udzielał on cennych porad dotyczących biegania – w tym tych dotyczących doboru odpowiedniego obuwia.

 

Na zwycięzców w poszczególnych biegach czekały puchary i nagrody rzeczowe. Dodatkowo organizatorzy zadbali o losowania nagród dodatkowych wśród wszystkich uczestników bez względu na pokonany dystans i uzyskany czas. W tym roku w tej puli nagród znalazły się vouczery na kompleksową analizę biegu, roboty sprzątające, saturatory wody, stacja pogody oraz dron z kamerą 4K.

 

Najważniejszy laur – w biegu na 10 kilometrów – trafił do biegacza z Kępy pod Opolem. Piotr Lesik pokonał ten dystans w 34 minuty i 21 sekund.

 

Polecamy naszą obszerną galerię z XXII Altantis Biegu Opolskiego.