Poznajcie nowego napastnika Odry Opole! Pochodzi z dalekiego kraju

Poznajcie nowego napastnika Odry Opole! Pochodzi z dalekiego kraju

Trzecioligowy poziom wciągnął nosem, w PKO Ekstraklasie nie będzie dla niego miejsca. Do końca sezonu 2023/2024, Radomiak Radom chce wypożyczć na Oleską 51 Jeana Franco Sarmiento Campo.

 

Informacje tej treści zamieścił na Twitterze Grzegorz Nowocień, twórca kanału Pod Gołębnikiem.

 

 

Odra Opole świętuje jeszcze pierwsze od pięciu lat inauguracyjne zwycięstwo w Fortuna 1. Lidze oraz objęcie przodownictwa w tabeli. Strach pomyśleć co będzie, jak Kolumbijski napastnik dołączy do drużyny Adama Noconia.

 

26-letni gracz z Ameryki Południowej zanim trafił do Radomiaka grał w trzecioligowym Grodzisku Grodzisk Wielkopolski, ale ten poziom rozgrywkowy nie był dla niego odpowiedni. W 15 meczach rundy jesiennej 2022 strzelił 14 goli i wylądował w klubie pana Sławomira Stępniewskiego.

 

W polskiej elicie zadebiutował 2 lutego br i zagrał ogonek przeciwko Stal Mielec. Łącznie Sarmiento odfajkował 10 występów, 3 były “pełne”, lecz po stronie zdobyczy piłkarska wiosna skończyła się zerem. Na otwarciu nowej batalii ekstraklasy trawy już nie powąchał.

 

Kadra Radomiaka naszpikowana jest obcokrajowcami jak dobra kaczka gryką. Taki transferowy ruch więc dziwić nie może, zaś niebiesko-czerwonym do pełnego szczęścia potrzebny jest nie kto inny, jak przebojowy “napadzior”.

 

Jean Franco urodził się w Santa Marta. Grał w kolumbijskich Rionegro Águilase oraz Tigres FC. Do Polski przeleciał w 2021 roku i z mety zaczął walić do siatki. W swoim debiutanckim sezonie w Grodzisku strzelił 10 goli w 16 meczach. Później było już to, co opisaliśmy wyżej. Go Sarmiento, Go!

 

O ile oczywiście dojdzie do transferu…