Przeprojektowani. ZAKSA walczyła w Memoriale Gołasia

Przeprojektowani. ZAKSA walczyła w Memoriale Gołasia

W Swarzędzu rozgrywany jest XVIII Agrobex Memoriał Arka Gołasia. Mini turniej siatkówki, który odbywa się w wielkopolskim Zalasewie upamiętnia zmarłego tragicznie reprezentanta Polski.

 

W tym roku do rywalizacji przystąpiły cztery zaproszone zespoły: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Projekt Warszawa, ćwierćfinalista Ligi Mistrzów i trzynastokrotny mistrz Niemiec – Berlin Recycling Voleys oraz PGE Giek Skra Bełchatów.

 

Tak też utworzone zostały pary półfinałowe imprezy. Kędzierzynianie wystąpili w pierwszym meczu mierząc się z Projektem. Warszawianie na turniej posłali najsilniejszą swoją ekipę, która triumfowała przed tygodniem w Copernicus Cup. W kadrze mieli nawet Bartłomieja Bołądzia, który dołączył do zespołu po kwalifikacjach olimpijskich.

 

 

“Trójkolorowi”, którzy wygrali Memorioał Gołasia przed rokiem, zaprezentowali się w bardzo eksperymentalnym zestawieniu. To absolutnie naturalne. Trzon drużyny regeneruje siły po wymienionej wyżej przeprawie na igrzyska. Start nowego sezonu w PlusLidze już 21 października.

 

Trener Tuomas Sammelvuo zebrał zaledwie siedmiu siatkarzy. Na swarzędzkim parkiecie zagrali – Przemysław Stępień, Daniel Chitigoi, Bartłomiej Kluth, Dmytro Paszycki, Andreas Takvam, Korneliusz Banach oraz wypożyczony z PGE GiEK Skry Bełchatów, Kajetan Marek.

 

 

Mimo takiej “sieczki” w składzie, mistrz Europy powalczył i o mało nie doprowadził do tie-breaka. Po dwóch pierwszych przegranych setach “Kozły” pokazały rogi i bardzo pewnie złapały kontakt, zwyciężając do 18. W czwartej partii ZAKSA prowadziła już 21:17, lecz rywal zaprezentował świetną końcówkę i zwyciężył 25:23.

 

Najlepszym zawodnikiem w opolskiej załodze został Chitigoi. Projekt w finale zmierzy się z Berlin Recyclng Voleys który ograł Skrę 3:1.

 

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa 1:3 (21:25, 20:25, 25:18, 23:25)