PSG Stal Nysa ma już “pakę” na nowy sezon. Jest moc!

PSG Stal Nysa ma już “pakę” na nowy sezon. Jest moc!

PSG Stal Nysa praktycznie zamknęła już letnie okienko transferowe. W klubie reprezentanta PlusLigi doszło do pięciu zmian w kadrze. Oprócz jednej pozycji, wzruszone zostały wszystkie miejsca na parkiecie.  

 

Nie do strącenia okazali się środkowi – Konrad Jankowski, Nicolas Zerba, Jakub Abramowicz oraz Dominik Kramczyński. Na ubytki w postaci Wassima Ben Tary, Kento  Miyaury, Szymona Bińka, Kamila Kwasowskiego oraz Rafała Buszka, udało się znaleźć alternatywę

 

Po Kamilu Szymurze, o którego hit-transferze już w tym miejscu pisaliśmy, na pierwszy plan wysuwa się zakontraktowanie Macieja Muzaja.

 

Kamil Szymura, libero reprezentacji Polski, zasilił Stal Nysa!

 

 

29-latek ma być podstawowym atakującym żółto-niebieskich. Zawodnik przez ostatnie dwa sezony reprezentował Asseco Resovię Rzeszów.  – Udowodnił swoją grą, że jest jednym z najlepszych polskich atakujących, był także niewątpliwie jednym z liderów naszego zespołu – tak żegnał siatkarza prezes Resovii, Piotr Maciąg.

 

Atak nysan wzmocni także Remigiusz Kapica. 22-letni zawodnik – podobnie jak Szymura – przybędzie do Nysy z Cuprumu Lubin. Nowa karta w talii Daniela Pińskiego oprócz innych trofeów rozgrywek młodzieżowych, ma na swym koncie tytuł najlepszego atakującego mistrzostw Polski juniorów z 2019 roku.

 

 

Nowe twarze w ekipie siódmej drużyny sezonu 2022/2023 stanowią dwaj przyjmujący – Kamil Kosiba (24 l.) i Wojciech Włodarczyk (32 l.). Pierwszy z nich, reprezentując barwy Avii Świdnik, był wyróżniającym się graczem Tauron 1. Ligi (3. miejsce w klasyfikacji zagrywających). Drugi, który jest bardzo doświadczonym ligowcem, ostatnie dwa lata występował w LUK-u Lublin, którego był kapitanem.

 

 

Rozgrywający Tsimafei Żukowski i Patryk Szczurek, przyjmujący Michał Gierżot plus Zouheir El Graoui
oraz libero Kamil Dembiec, to pełny skład nyskiej “paki” gotowy na wzywania nowej edycji rozgrywkowej.