Raz, dwa, trzy – Mi-ziel-ski! Gredar Bongo zwycięski na inaugurację 2 ligi

Raz, dwa, trzy – Mi-ziel-ski! Gredar Bongo zwycięski na inaugurację 2 ligi

Rozpoczęła się ligowa batalia w 2. Lidze Futsalu. Na inaugurację sezonu Gredar Bongo Niemodlin podejmował AP Orzeł Jelcz Laskowice. Bohaterem zwycięskiego spotkanie był kapitan gospodarzy, Tymoteusz Mizielski. 

 

Rywal niemodlinian jeszcze w sezonie 2020/21 występował w Statscore Futsal Ekstraklasie. Potwierdził to na parkiecie regularnie zatrudniając stojącego między słupkami Pawła Jeziorskiego. Gospodarze panowali jednak nad sytuacją i konsekwentnie atakowali.

 

W 8 minucie prawą stroną przedarł się Rafał Gawin i zagrał wzdłuż bramki do Mizielskiego, który wynik otworzył. “El Capitan” miał w tej połówce jeszcze jedną wyśmienitą okazję, ale pomylił się o milimetry, gdyż futsalówka zatrzymała się na prawym słupku.

 

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się, choć podopieczni Jakuba Budycha na kolejne trafienie czekali jednak prawie kwadrans. Wówczas to aktywny bardzo Gawin dostał piłkę na pivocie, zgrał do nadbiegającego Mizielskiego, a ten uderzył po ziemi między nogami bramkarza.

 

Trzeci gol był efektem popisowej kontry “Antylop”, które wybiegły trzy na dwóch. Hindus Ronaque Bakshi podał na bok, gdzie czaił się popularny “Tymi”. Ten położył golkipera i niedaleko końcowej syreny skompletował hat-tricka, zamykając przy okazji całe zawody.

 

Gredar Bongo Niemodlin – AP Orzeł Jelcz Laskowice 3:0 (1:0)

Bramki: Tymoteusz Mizielski 8, 34, 40

 

Gredar Bongo Opole – Orzeł Jelcz Laskowice