Reprezentacja Polski zagra w Brzegu z Czechami

Reprezentacja Polski zagra w Brzegu z Czechami

Opolski Związek Piłki Nożnej podtrzymuje tradycję w kwestii współorganizacji międzypaństwowych meczów drużyn młodzieżowych reprezentacji Polski. W tym roku odbędzie się także takie spotkanie.

 

17 października, na Stadionie Miejskim w Brzegu, narodowa kadra U-18 podejmie rówieśników z Czech. Informację taką zamieścił w mediach społecznościowych burmistrz Brzegu – Jerzy Wrębiak.

 

 

Dokładnie do takiej konfrontacji i w tym samym miejscu miało dojść 7 października 2020 roku. Spotkanie zostało jednak odwołane z powodu koronawirusa. Brzeski stadion po raz ostatni miejscem był miejscem międzynarodowych zawodów z Niemcami, drużyn U-16. 22 października 2022 roku Polacy przegrali 0:3.

 

Trzy lata wcześniej, 1 października 2019 roku, Brzeg okazał się szczęśliwy dla młodzieżowej reprezentacji Polski U-19 kobiet, która mierzyła się z… Czeszkami. Sparing z południowymi sąsiadkami skończył się ich pogromem 7:0. Warto dodać, że OZPN podejmował ponadto na tym samym obiekcie dwa razy młodzieżówki Szkocji – U15 i U-19.

 

Szczegóły meczu Polska – Czechy U-18 znajdziemy na stronie OZPN.